akü şarjı ile ilgili acil yardım çarşamba son

Başlatan ahmetçubuk, 07 Mayıs 2012, 15:33:57

ahmetçubuk

Arkadaşlar benim bir tane dijital saat devrem var. ve 12v ile besliyorum.hocam bana eğer elektrik giderse ne olur diye sordu.bende çalışmaz dedim.ve hocam bundan sonra bana dediki; bu 12v adaptörle çalışırken elektriğin gittiğini ve buna rağmen çalıştığını düşün.yani elektrikler gitsede çalışmasını istedi.bende bunu küçük 4 voltluk akülerle yapmauyı planladım.iki tane aküyü birbirne seri bağlayıp 12v adaptörü üzerine,onların üzerindende devreye gidicektim.ancak akünün sürekli dolum durumunda bozulma ihtimali olduğunu söylediler.çünkü yüksek akım çekme olayı varmış.bu yüksek akım mevzusunu nasıl engellerim.yani 4 volt luk iki aküyü bağlarsam sürekli şarj halinde bozulmasını engellemek içinde birşey yapmam lazım.çok acil yardım lazım.şimdiden teşekkürler

fahri-

projende saat entegresi kullanıyor musun? Kullanıyorsan eğer entegrenin bat ucu var. bat ucuna koyacağın bir pil saati çalıştırmaya devam ediyor.

Oceanicy

o pil saatin sıfırlamaması için saat çalısır ama ekrana yansımaz.

ahmetçubuk

elektrik kesildiği zaman saat saymaya devam ediyor ama lcd de göstermiyor.benim istediğim lcd sürekli göstericek

ylmz

akımı kontrol etmen gerekıyor
akımı nasıl kontrol edeceksın onuda söyle söylıyım çıkışından referans alarak akünün doluluk oranına göre voltu düşürmen gerekıyor otomatıkmen akımda düşecek
Regülatör Dns Trafo | Regülatör | Redresör | Ups