Piceasy2 shema - Mikroelektronika

Başlatan Ersin, 17 Ağustos 2004, 23:29:08

Ersin

Selam arkadaslar
Asagidaki linkten mikroelektronika nin shema sini
indirebilirsiniz

http://groups.yahoo.com/group/PicProjeUP3/files/swordman/

peko

dosya yok. :(
gönderebilirsen sevinirim.
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

Ersin

8O  8O  8O  8O  8O
Orda duruyo

Register olmaya dene once , yani gruba uye ol

peko

Bu seti satın almak istiyorum ben. Bazı arkadaşlarım gümrükte sorun yaşanabilir, gelmez sana diyorlar..  :?:
Konu ile ilgili bilgisi olan varmı acaba ???
Sipariş versem gelirmi ?
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

DumrulBey

Merhaba,

Bence tek adet getirişlerde bir sorun yaşamazsın ki uygulamada da böyledir. Ama gümrük görevlileri ile hiç muhatap olmak istemiyorsan UPS ile göndermelerini söyle. Ulaşım ücreti biraz daha pahalı olur ama rahat edersin.

Gelelim böyle bir ürüne neden ihtiyaç duyduğuna. Muhtemelen öğrenmek istiyorsun. Tavsiyem kendi deney kartını kendin inşaa et. İlk başta tüm özellikleri olmasa da başla bir kere bak, ne güzel öğrenirsin.

Başarılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

peko

Alıntı yapılan: "DumrulBey"
Gelelim böyle bir ürüne neden ihtiyaç duyduğuna. Muhtemelen öğrenmek istiyorsun. Tavsiyem kendi deney kartını kendin inşaa et. İlk başta tüm özellikleri olmasa da başla bir kere bak, ne güzel öğrenirsin.

Merhaba ;

Kartı yapmayı düşündüm, işin üstesinden gelebilirim ama zaman faktörü
engel oluyor bana. Bunu almak istememin nedenide bu işe ayırdığım zamanda protoboard üzerinde uğraşmak istemememden kaynaklanıyor.
Yani az zamanımı çok verimli geçirmek için seçmeyi düşündüğüm bir yöntem. ( di.. ) ama sen değiştirdin gibi fikrimi..  :)

Ersin

Ben sorun yasamadim gumrukte ki olay soyle:
100$ altindaki paketler gumruge girmiyo yalniz bunun fiyati 114$ :D
veeeee yugoslavlar icine fatura koymamis  :D  :D  :D . Adam acti koliyi
bakti bakti bulamadi sordu kac para bu dedi dedim 114$ bisey demedi sonra gisedeki kadina sordum 100$ limit dedi.Bu anlatigim olay easy51 icindi daha once piceas2 gelmisti onu kardesim almis problemsiz hatta
yasadigim semtteki ptt ye gondermisler normalde gumruklu olanlari topkapidan almak gerekiyo.Haaa arkadasima sordum (kendisi gumrukcu)
buna gumruk uygulasalardi ne olurdu dedim, dedi ki paketi daha iyi unut gitsin , 2-3 katina malolacak dedi.

Ersin

@peko
bunu yapman sana daha pahaliya malolacak ki kart cift tarafli ve delik ici
kaplama ve baski kalitesi cok iyi , hatta süper,karti tavsiye ederim cok kullanisli, satin aldiktan sonra yaklasik 2 hafta bekliyorsun belki biraz daha fazla ki piceasy2 usb li ve beslemeyi usb den aliyo  :D .

peko

pekii..

Aynı kalitede, daha gelişmişini ne eksik ne fazla düşünüp taşınıp tasarlayalım. İlk olarak şema çıkaralım ortaya, sonra şemaya yeterli onayını verdikten sonrada pcb çıkaralım. ( ben çizerim.. :)  ) Plaketi isteyen kadar (min. 10 ad. ) bastırayım ve ister hazır olarak ister  demonte şekilde maliyetine board!a sunalım.  :?:
Bence almak isteyen çok olacaktır, hemde adını " easy picproje " koyalım.!
Böylece piyasadaki fiyatlardan çok çok daha uygun şekilde herkesin almasını ve bu kolaylıktan yararlanmasını sağlayalım..

Ya pardon .. çokmu abarttım.. :?

DumrulBey

Merhaba,

Estağfirullah, ne abartması. Aslında ortak bir iş yapmak, bencil olmayan herkesin paylaştığı bir fikir. Ama millet olarak içimizde bunu hissetsek de pek uygulamaya geçiremiyoruz. Belki bu söylemim uygulamaya geçirmekte zorlanan bizler için bir tetikleme olgusu olur.

Gerçi hala fiyatı ne olursa olsun herkesi kendi deneyi kartını yapması taraftarıyım. Burada önemli olan deney kartını yavaş yavaş geliştirmek! Bir oturuşta piyasadakiler kadar çok deney yapılabilmesi zaman harcar. Sonra sıkılır boşverirsin ki ortak yapacağımız işte bir süre forumda konuşulacak ve unutulup gidecektir.

Ayrıca önemle belirteyim. Deney kartları tümü işinizi tam görmeyecek ve biraz hazır konmanıza sebep olacaktır. Bu da öğrenmenizi etkileyecek. Ama kendi deney kartınızı zamanla geliştirirseniz muhtemelen daha iyi öğrenecek ve piyasadakilerin eksik olan özelliklerini kendi kartınıza uygulayabileceksiniz.

Sevgiler, saygılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

peko

Olursa, birçok kişi yararlanır diye düşünüyorum.Kendim alırsamda
bunu deneyeceğim, ( imalatını ) çünkü piyasaya deney kartı diye çıkardıkları kartları hepimiz biliyoruz, fiyatlarınıda.!
Bu seti kullanmanın amacı sadece zaman kaybının minimize edilmesi.
Şema zaten herkesin elinde olacağından öğrenmeyi etkileyeceğini sanmıyorum, sadece düz port bağlantıları var çünkü, başka bir devre elemanı vs.. yok. Sensörlere gelince zaten hepimiz tanıyor ve biliyoruz.Lcd ekran konusuda picbasic ile zor olmaktan çıkıyor.Yeni başlayan biri bu board'u almakla aslında elektronik bir devreye değilde ,bağlantıları yapılmış, programlaması kolaylaştırılmış
bir plakete sahip olduğunu bilecektir. Dağınıklık hepimizin vazgeçilmezi ama masa birazda düzenli olsa ne güzel olacak.. :) Eee toparlayabildimiz kadar..

peko

@swordman

Ne dersin ?? karta şöle bidaha bi bakıver..
Çıkabilirmiyiz işin içinden :)

Ersin

ok, bende eksiklerini soylerim gercegi diger kartlara nazaran cok az eksigi var,hatta yazmaya baslayim.

1.Kristal - 2 veya 3 tane jumper ile secilir 4-20-40MHZ gibi
2. Grafik LCD icin port
3. Irda port
4. Vref entegresi 2.5V
5. RTC (1307)
6. 433MHZ rf
7. 485/422/CAN
8. MIDI

birde bunlar o karta eklenirse acikcasi geriye pek bisey kalmiyor  :D

Ama once USB programmerdan baslamak lazim  :)

Ersin

yapim asamasinda yardim ederim surdakilerini soyle yapmislar gibi
cunku bazi seyler cok iyi dusunulmus.Yalniz 8 ve 14 pin PIC digerleri ile
herhalde uyduramadilar jumperla seciliyo yani soyle 18-28-40 lar ayri ,
8-14 olanalr ayri jumper seceneginde . Led grubu secilebiliyo istenirse
kapatiliyo 7seg disp de ayni sekilde.

peko

USB entegresi ne ?
Tabii silinmemişse. :cry:
Ama olsun öyle yapmışlarsa bile buluruz biz :idea: