MicroXplorer - STM32 konfigürasyon programı

Başlatan bocek, 09 Mayıs 2012, 21:57:49

bocek

MicroXplorer
STM32 serisi işlemcilerin port konfigürasyonu için grafik arayüzlü bir program.
'stand-alone' ya da eclipse plug-in'i şeklinde iki sürümü var.

http://www.st.com/internet/evalboard/product/251717.jsp#SW_FUNCTIONS
1 ya da 0. işte 'bit'ün mesele..

Mucit23

Genel olarak programın kullanımını biraz açıklarmısınız.

Veli B.

Özellikle Pcb tasarlarken ve Pin konfigurasyonlarını yaparken büyük rahatlık. MCU yu tanıyıncaya kadar ki sürede Peripherallar  ve pin çakışmaları konusunda oldukça kolaylık sağlayabilecek bir arayüz. Kod yazarken yine PDF ler baş ucunuzda olmalı.

CoşkuN

ST bu işi çözmeye başladı sanırım. Firmalar işin sadece çip üretmek değil biraz da işleri kolaylaştırmak olduğunu anlamalı artık...

Veli B.

Alıntı yapılan: CoşkuN - 10 Mayıs 2012, 11:40:17
ST bu işi çözmeye başladı sanırım. Firmalar işin sadece çip üretmek değil biraz da işleri kolaylaştırmak olduğunu anlamalı artık...

Kesinlikle...

CoşkuN

Bir sonraki adımda daha "okunabilir" datasheetler bekliyorum inşallah...

z

Microxplorer programını kurdum ancak bir türlü çalıştıramadım.

Programı çalıştırdığımda kursor dönmeye başlıyor biraz sonra da yok oluyor.Hata mesajı vs de vermiyor.

Sorunu nasıl çözerim?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

pisayisi

Java runtime son versiyonu yüklemeyi  ya da yönetici olarak çalıştırmayı deneyin...
Murat

z

Hocam java'nın son sürümünü kurdum. Yönetici olarak da çalıştırmayı denedim olmadı. Bu programı hem işyerindeki desktopa hem de evdeki laptopa kurdum her ikisinde de aynı sorun çıktı.

Not: Biraz evvel makinede java 7.13 çıktı kurayımmı şeklinde uyarı çıktı. Kur dedim şimdi "MicroXplorer"ı denedim çalıştı.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

pisayisi

Ben win7 64 bitte kurdum hiç sıkıntı çıkmadı, esasen programın tek gereksinimi java runtime 1.6 ve daha üzeri bir pc. Hata kodu da vermeyince biraz düşünmek lazım neden sıkıntı oluyor diye? Bir ihtimal antivirüs firewall a takılıyor olabilir mi, Manuel olarak firewall den izin vermeyi denemek belki çözüm olabilir...
Murat

Mucit23

Hocam program çalışıyor fakat nasıl yaptığım ayarları nasıl programıma dahil edeceğimi bilmiyorum. Bunu birisi anlatabilirmi

bocek

Hocam program yarım bırakılmış aslında.
"Code Generation : Not Implemented" yazıyor.
Yani kod üretme kısmı henüz yazılmamış.
Şimdilik sadece görselliğinden ve "Generate Report" özelliğinden yararlanabiliyoruz.
1 ya da 0. işte 'bit'ün mesele..