Wireless atari yapalım

Başlatan sezgin05, 18 Ağustos 2004, 16:47:06

sezgin05

Malum çocuklar atari oynamak için TV'nin içine kadar girmek zorunda kalıyor.Hem kablo arızalarını önlemek hemde yakın mesafe radyasyonu azaltmak için atari kollarını infrared hale getirmek mümkün olabilir herhalde bu konudada bilgisi olanlara duyurulur.
Not:Zaten hazırı var şeklindeki cevaplar kabul edilmez. ;)

Erkan Gench

Zorluklar, zamanında yapmamız gerekip de yapmadığımız kolay şeylerin birikmesiyle oluşur. Henry Ford ----------- Ya Rabbi Filistin'deki ve dünyanın her tarafındaki Müslüman kardeşlerime yardım et.

Veli B.

Yazacağım cevabı Erkan Hocam vermiş bile.Tüh geç kaldım!!!

Erkan Gench

hocam infrared işi tabiiki mümkün ama bence bu iş için bir uzatma kablosu yapıversek işimizi görecektir.

her oyun makinasının kendi protokolü vardır. hem pil ve devreyi joystik'e yerleştirme meselesi var. uzun iş yani biraz.
Zorluklar, zamanında yapmamız gerekip de yapmadığımız kolay şeylerin birikmesiyle oluşur. Henry Ford ----------- Ya Rabbi Filistin'deki ve dünyanın her tarafındaki Müslüman kardeşlerime yardım et.

daswi

:)) arkadaslar bence erkan haklı ama sizin düşündügünüzde cok güzel

axanc

yahu bu konuya o kadar fazla uğraşana kadar başka çözümler bulmak daha kolay olur bence... zaten çoğu kişi artık bilgisayarda oyun oynuyor, onlarında kablosuz klavyeleri felan var zaten..
Uzmanlık: Bilgisayar Müh. öğrenci Derleyici: PicBasic Pro Compiler Ver. 2.45 Program: Proteus 6.2.5 ve MCSP