c25-fisio 625 kulaklık?

Başlatan Veli B., 21 Ağustos 2004, 01:35:02

Veli B.

Arkadaşlar iki telefonum var c25(yadigar) ve fisio 625.
625 için zaten bilgi bulamadım ama c25 için bulduklarımda sorunumu çözmeme yetmedi.

Kulaklık bulamadığım için kendim yapmaya karar verdim ama c25 için yaptığımda tık yok.4 bağlantı;
9-micgnd,
10-mic+,
11-spk+,
12-spkgnd
böyle ama tel içinde sadece araç kiti için bir seçenek var ve kulaklığı tek başına çalıştıramıyorum.

555

625 için bişey diyemem.  ancak c25 kulaklığında sorun var diyorsan: kulaklık fişinde bir pini gnd ile kısadevre etmen gerekiyor. yoksa kulaklık tanınmıyor. Sana bir sır veriymmi: Eminönü hasırcılar çarşısında cep. tel. kulaklığını tanesini 1 milyondan alabilirsin. 1tane filan da veriyorlar. merak etme. neredeyse piyasadaki tüm markaların kulaklığı  var. Büyük ihtimalle tüm türkiyeye buradan dağılıyor. hatta sesi az geliyor diyorsan "kuaklık" hoparlörünün içini söküp 32 ohmluk değil de 16 ohmluk sony kulaklık içiyle değiştirirsin. işelm tamam dır.

Hatırladığım kadarıyla c25 için 1 le 2 yi kısadevre etmen gerekir. 7 ile 2 de olabilir ya da 8 ile 2. bu daha büyük ihtimal. 2. nolu pin "pildoldu" diyerek şarjı durdurmaya yarıyordu galiba. (Çok iyisinden şarj aletiniz varsa işe yarar sadece.)
Pin Name Function in/out
1 GND Ground  
2 SELF-SERVICE Recognition/control battery charger in/out
3 LOAD Charging voltage in
4 BATTERY Battery out
5 DATA OUT Data sent out
6 DATA IN Data received in
7 Z_CLK Recognition/control accessories  
8 Z_DATA Recognition/control accessories  
9 MICG Ground for microphone in
10 MIC Microphone input  
11 AUD Loudspeaker out