PHP ve MySql öğrenmek istiyorum!

Başlatan Elektroemre, 31 Mayıs 2012, 16:00:20

Elektroemre

Merhaba,

PHP ve MySql öğrenip, web tabanlı çeşitli programlar yapmak istiyorum,
nereden başlamalıyım?

muhittin_kaplan

önce mysql i öğrenmelisin. hiç veritabanı çalışman oldu mu ?

Elektroemre

Daha önce ne veri tabanı nede web programlama ile uğraştım  :)

ferdem

PHP dosyalarını bilgisayarınızda denemek için lokal bir server kurmalısınız, eğer veritabanlı uygulama yapmak istiyorsanız veritabanı için de lokal bir sunucuya ihtiyacınız vardır. Ben ASP ile uğraşırken daha çok access database kullanıyordum ama mssql server da kurmuştum. Easyphp diye bir kurulum var hem PHP dosyalarını çalıştıracak web serveri(sanırım apache server) hem de veritabanını çalıştıracak mysql server kurulumunu yapıyor.
Easyphp yi kurun, ilk olarak veritabanı içermeyen örnek php leri bilgisayarınızda çalıştırın... wwwroot dizinine dosyaları koyup tarayıcıdan adres yazarak kendi bilgisayarınızdaki siteyi çalıştırın daha sonra veritabanlı örnekleri inceleye inceleye ilerleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

mcn

www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

muhittin_kaplan

veritabanı bir programın temelidir. bu ister web olsun ister desktop. önce VT nin iyi tasarlanması gerekir. tablolar, ilişkiler saklı yordamlar vs.
Sonrasında bu bilgilerin düzenli bir şekilde gelip kozmetiğe bürünmüş haline programlama deniyor.

gevv

GRaFiT

Bütün konular emek istiyor gerçekten öğrenmek isteyen ciddi emekler harcamalı bence gevv hocam güzel bir set paylaşmış indirip izlemeye başlamalısın ben en çok video izleme yöntemlerini kullanarak öğrenmeye çalışmaktayım. Gerçekten güzel oluyor... ;D
http://teknokoliker.com - Kişisel Web Sitem

Elektroemre

Çok teşekkür ediyorum, bu bilgiler ışığında bodoslama dalacağım her zaman olduğu gibi, vakit kısıtlı  :)