Microsoft Visual C# 2010 Express - Görsel Anlatımlı Kurs Şamataları

Başlatan OG, 01 Haziran 2012, 06:30:40

OG

Acemi sorularını atlamayalım.
Şunu da öğrenmiş olalım.
Niçin Visual C# 2010 Express? Ultimate falan başka sürümü yokmu?

Bir de Visual Studio 2010 kurunca C# 2010 gömülü olmuyormu?
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

YARARMAN

Alıntı yapılan: OG - 01 Haziran 2012, 06:30:40
Acemi sorularını atlamayalım.
Şunu da öğrenmiş olalım.
Niçin Visual C# 2010 Express? Ultimate falan başka sürümü yokmu?

Bir de Visual Studio 2010 kurunca C# 2010 gömülü olmuyormu?

Soruların temel kurs içerisinde cevaplanması, kursun yönergesini bozar mı bozmaz mı bilemiyorum.
Microsoft Visual Studio 2010'un bütün düzenlemelerini şu bağlantıda bulabilirsiniz.
http://www.microsoft.com/visualstudio/en-us/products/2010-editions
Şu bağlantıda ise Express hariç diğer bütün düzenlemeler arasındaki farkları ayrıntılı bir şekilde tablosal olarak gösteriyor.
http://www.softwaremedia.com/software-guides/visual-studio-2010-edition-comparison.html
Şu bağlantıda ise Express ile diğer düzenlemeler arasındaki farkları gösteriyor.
http://msdn.microsoft.com/library/hs24szh9.aspx
Eğer bütün düzenlemeleri ayrıntılı bir şekilde açıklamaya kalkarsam;
Kursta esasen C#'ı öğrenmek isteyenler için konunun dağılacağını düşünüyorum.
Ancak bilgi niteliğinde önem arz eden bir konu olduğu için yüzeysel olarak aradaki birkaç farka değineceğim.

Express düzenlemeleri sadece bir dile tanımlıdır. (Visual C# Express, Visual Basic Express gibi)
Ultimate düzenlemesinde ise bir çok dili bir araya getirerek bir Solution oluşturabilirsin.
Ki Solution olayı Visual Studio'yu en güçlü kılan etkenlerden birisidir.
Express düzenlemesi third-party eklentiler kullanmanıza izin vermez.
Bir IDE ortamında ufaktefek ancak yararlı olan bir çok aracı kullanamazsın. (Proje üzerine sağ tıklayıp, dizini göster demek gibi mesela)

Şimdilik aklıma gelen bunlar.
Ancak yeni başlayan ve orta düzeydeki arkadaşlar için bence Express düzenlemesi yeter de artar bile...

2. soruna gelecek olursam;
Visual Studio Ultimate kurarken seçeneklerde hangi dilin kurulup kurulmayacağını belirliyorsun.
C#, Basic, C++, F# gibi...

JKramer

bunalmis'in derslerindeki gibi yapabilirsiniz; bu başlıkta sadece sizin anlatımlarınız olacak, başka başlıklarda "şamatalar" olacak. Farklı olarak, şamataları bölümlere göre ayırırsanız daha iyi olur. Mesela bir konu, Bölüm-1 Kurulum şamataları, diğer konu Bölüm-2 .Net'i tanıma şamataları, vb. gibi olursa sonradan takip edenler için bilgiye ulaşmak kolaylaşır, her soru ilgili bölümde sorulmuş olur ve en önemlisi aynı sorular tekrar tekrar sorulmaz.

Şimdiden teşekkür ederim.

YARARMAN

Alıntı yapılan: JKramer - 01 Haziran 2012, 09:19:12
bunalmis'in derslerindeki gibi yapabilirsiniz; bu başlıkta sadece sizin anlatımlarınız olacak, başka başlıklarda "şamatalar" olacak. Farklı olarak, şamataları bölümlere göre ayırırsanız daha iyi olur. Mesela bir konu, Bölüm-1 Kurulum şamataları, diğer konu Bölüm-2 .Net'i tanıma şamataları, vb. gibi olursa sonradan takip edenler için bilgiye ulaşmak kolaylaşır, her soru ilgili bölümde sorulmuş olur ve en önemlisi aynı sorular tekrar tekrar sorulmaz.

Şimdiden teşekkür ederim.

Öyle bir şeyi zaten konumun ilk başında belirtmiştim.
Ancak aynı günde iki farklı konu açmak istemedim, kursa bir giriş olsun istedim.
Yeni bir konu açılması lazım, burdaki soru ve cevapların o konuya taşınması lazım.
Artık biraz da moderatörlük olayına girdi bu konu. :)

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Mucit23

Sanırım finaller dolayısıyla C# kursu biraz yavaşladı.
Benimde finaller dolayısıyla ilgilenemedim hiç

Bugün biraz baktım elimde bir kitap vardı. Ona bakarak bir hesap makinası yaptım. Norma tam sayılı işlemleri yapıyorum. Ama mesela textBox içerisine virgüllü birsayı nasıl girecem onu yapamadım bir türlü. Normal Tam sayıları girebiliyorum.

Ama C# ile kod yazmak gerçekten zevkliymiş. leb demeden leblebiyi anlıyor :)

serhat1990

Aynen benimde en sevdiğim noktası komutu biraz mırıldan o çıkarıyor karşına :):)

YARARMAN

Alıntı yapılan: Mucit23 - 06 Haziran 2012, 09:51:54
Sanırım finaller dolayısıyla C# kursu biraz yavaşladı.
Benimde finaller dolayısıyla ilgilenemedim hiç

Bugün biraz baktım elimde bir kitap vardı. Ona bakarak bir hesap makinası yaptım. Norma tam sayılı işlemleri yapıyorum. Ama mesela textBox içerisine virgüllü birsayı nasıl girecem onu yapamadım bir türlü. Normal Tam sayıları girebiliyorum.

Ama C# ile kod yazmak gerçekten zevkliymiş. leb demeden leblebiyi anlıyor :)

Finaller yok, olmasını da isterdim. :)
Yazılım şirketinde çalışıyorum.
Elimde ayrıyeten yazılım ve elektronik projeleri var, onları yetiştirmeye çalışıyorum.
Geceleri vakit buldukça ilgileniyorum bu kurs ile.

kudretuzuner

Merhaba
Arkadaşım,candan kutlarım.Emek vermiş zaman ayırmışsın.Arkadaşlara faydalı olur inşaallah.
Amatör

ULAGA

Alıntı yapılan: kudretuzuner - 18 Haziran 2012, 23:05:32
Merhaba
Arkadaşım,candan kutlarım.Emek vermiş zaman ayırmışsın.Arkadaşlara faydalı olur inşaallah.

Teşekkür ederim, elimden geldiği kadar.
Konuları hazırlama, yazıları ve resimleri düzenleme bakımından zor ve zaman alıcı oluyor. :)

The Gariban

Hocam tebrik ederim
Zaman ayırıp uğraşmışsınız çokda güzel hazırlamışsınız
Elinize sağlık

ULAGA

Alıntı yapılan: The Gariban - 19 Haziran 2012, 00:27:17
Hocam tebrik ederim
Zaman ayırıp uğraşmışsınız çokda güzel hazırlamışsınız
Elinize sağlık

Rica ederim.
Aslında iş hayatımdaki yoğunluk olmasa daha hızlı devam edecek bu kurs...

kantirici

Veli B.

@Ulaga, ellerinize sağlık. Böyle bir yaklaşım ve emek, takdire şayan...

da;
Bu konu yarım mı kaldı?
Kursa tam başlamamış gibi görünüyorsunuz?
Devam edecek misiniz?

muhittin_kaplan

Sanırım Yoğunluktan devam edemedi.
Keşke ben yardım edebilsem ama c# da vb.net kadar iyi değilimdir.