Elastiki plastik yapıştırıcısı arıyorum

Başlatan birkan, 06 Haziran 2012, 10:38:18

birkan

Arkadaşlar radyo teyplerin vb. içinde olan kabloları kutuya yapıştırdıkları sarı elastiki bir yapıştırıcı var. Onlardan yada onun yerini tutacak iki plastiği birbirine yapıştırmaya yarayacak. Güneşe yagmura dayanıklı, yük çekmeyecek su geçirmeyecek bir yapıştırıcı arıyorum. Plastiklerden bir tanesi pır dedektörlerin önünde bulunan plastik malzeme, biri de klasik plastik kutu. Teşekkürler.

Andromeda

" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

z

Lavabo, evye vs kenarlarını su sızmalarına karşı izole etmede kullanılan silikonları deneyebilirsin.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

birkan

Silikon çubuk ve silikon lavabo evye yapıştırıcı olmaz. çünkü bunlar güneş ve yağmuru yediği zaman kenarlardan kalkma yapar. Eve en kaliteli lavabo silikonu aldım geçen yıl yapıştırdım. Bu yıl soyuldu. Ben biraz daha araştırdım. kolorifer peteklerini yapıştırmaya yarayan 2 tane hamurdan oluşan bir yapıştırıcı var. O iki hamuru birbirine karıştırıp yoğuruyor ve elde ettiğimiz karışımı uyguluyormuşuz. Şimdilik onu denemeye karar verdim.

Okan AKÇA

lak olması lazım aradıgınız ürünün adı

JOKERAS

Selam,
Bally işinizi görmüyor herhalde,cam silikonu kullanın odamı olmuyor.
Cam silikonu hani şu akvaryum camlarını yapıştırmakta kullanılanları varya
şeffaf olanından(Beyaz olanı değil).
Yapıştıracağınız bölgeleri ilk olarak tiner benzeri bir şey ile temizleyip yapıştırdığınızda
bayağı sağlam ve dayanıklı olur.

z

Alıntı yapılan: birkan - 06 Haziran 2012, 13:49:13
Silikon çubuk ve silikon lavabo evye yapıştırıcı olmaz. çünkü bunlar güneş ve yağmuru yediği zaman kenarlardan kalkma yapar. Eve en kaliteli lavabo silikonu aldım geçen yıl yapıştırdım. Bu yıl soyuldu. Ben biraz daha araştırdım. kolorifer peteklerini yapıştırmaya yarayan 2 tane hamurdan oluşan bir yapıştırıcı var. O iki hamuru birbirine karıştırıp yoğuruyor ve elde ettiğimiz karışımı uyguluyormuşuz. Şimdilik onu denemeye karar verdim.

O yapıştırıcı elastik değilki. Sertleştiğinde kaya gibi olur.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

muhittin_kaplan

katalizörlü (ikili tüp halinde) olan yapıştırıcıların genel adı EPOKSI dir. ve çeşitleri vardır. elastik olanı görmedim.

Andromeda

Siz en iyisi neyi yapıştıracağınızı değil , ne yapacağınızı söyleyin..
bahsettiğiniz malzeme farklı bir amaç için üretilmiş..söylendiği gibi kuruyunca taş gibi sertleşir o...
normal yapıştırıcı işinizi görür zannediyorum..japon yapıştırıcı mesela..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

OG

Alıntı yapılan: birkan - 06 Haziran 2012, 10:38:18
Arkadaşlar radyo teyplerin vb. içinde olan kabloları kutuya yapıştırdıkları sarı elastiki bir yapıştırıcı var. Onlardan yada onun yerini tutacak iki plastiği birbirine yapıştırmaya yarayacak. Güneşe yagmura dayanıklı, yük çekmeyecek su geçirmeyecek bir yapıştırıcı arıyorum. Plastiklerden bir tanesi pır dedektörlerin önünde bulunan plastik malzeme, biri de klasik plastik kutu. Teşekkürler.
http://www.metsiselektrik.com/
Burada beyaz olanı var.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

HeCToR

http://www.youtube.com/watch?v=52zM9WbUGBo#

Bu yapıştırıcı mükemmeldir ben kullanıyorum yalnız biraz pahalı videoda gördüğün boyut 40 TL Almam üretimidir çok güçlü kullanmanı tavsiye ederim birde küçük boyutu var oda 20 TL kendi şırıngalı aparat kullanmıyorsun hızlı donuyor
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir