stm32'im aşırı ısınıyor!!

Başlatan SERRO EFE, 06 Haziran 2012, 14:32:25

SERRO EFE

Kullandığım denetleyici stm32f103bt6. Program denemelerim sırasında işlemcimin çok fazla ısındığını farkettim (daha önce böyle bi sıkıntının olmadığını düşünüyorum ara ara kontrol ederim). usart1-2, timer2-3, can-bus ve porta,b,c den bazı pinleri kullanıyorum. Besleme 2.8v program atıp debug yapabiliyorum bu ısının sebebi ne olabilir.
NOT: İşlemci programsızkende aynı ısı (yeterince yüksek) oluşuyor.

muhendisbey

fazla akım çekiyor olabilir misin?
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Analyzer

Selam,

Datasheet'lerden bakmak lazım ancak o kadar ısınmaması lazım. Sonuçta mikrodenetleyici. Güç ile bir alakası yok. Voltajları kontrol ettiniz mi? İzin verilenden yüksek geliyor olabilir. Ayrıca işlemciye kısmi hasar vermiş olabilirsiniz. En iyisi işlemciyi söküp, baz donanımı ölçüp kontrol etmek.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

SERRO EFE

Kullanmış olduğum donanımları iptal ettim akım çekebilecek bi led ve can-bus(mcp2551) kaldı onlarda böylesi bi ısıya sebep olamaz heralde..
İşlemcinin kısmi hasar gördüğünü tahmin ediyorum(zannedersem problem usart denemelerinde baş gösterdi.)Bu şekilde çalışmaya devam :)Yarına mcu değiştirip sonucu yazarım.
İyi Çalışmalar..

EDİT;
Arkadaşlar işlemciyi değiştirdiğimde sorun ortadan kalktı.