samsung mu? HP lazerjet mi ?

Başlatan bulut_01, 06 Haziran 2012, 21:28:09

bulut_01

öncelıkle ıyı aksamlar arkadaslar.yenı yazıcı alacagım ama kararsızım bu konuda bılgılerınız paylasırsanız sevınırım arkadaslar.Öncelıkle sorunum kullandıgım lazer yazıcı hp 1020 ve devre basmak ıcın etıtek kagıdının mumlu kısmına cıkdı aldıgımda yollar sunmus karısmıs toner resmen dokuluyor kagıttan ve cıktı kalıtesıde hıc hosuma gıtmıyor 1200 dpi oldugu halde  yenı yazıcı almaya karar verdım sımdı önumde SAMSUNG ML2165 LAZER YAZICI var bide HP LASERJET P1102 YAZICI var sızce cıkdı kalıte bakımında ve uzun ömur bakımından samsung mu hp kararsızım ?
YENİLMEZ..

fryrmnd

sünme ele gelme bende de oldu. hp nin bir modeli şimdi hatılayamıcam. o yüzden el işi kağıdına geçtim. belki kağıt ayarlarından kaynaklanabiliir. ben kağıt ayarını yapmışmıydım hatırlamıyorum. etiket türü kağıt seçeneği ile yazdırmayı bir deneyin isterseniz.

muratdu

Varsa, toner chiplerinin resetlemesini de dikkate alın derim. Ben bıktım artık....

bulut_01

kagıt ayarı etıket ayarlıyorum toner ıp gıbı sunuyor kagıtdan oldugunu sanmıyorum bazen duzgun cıkarıyor bazen sapıtıyor dram uzerınde toner ızlerı kalıyor sılıyorum gıne aynısı onun ıcın yenı yazıcı alacamda samsung mu hp hangısını önerırsınız yukardakı yazdıgım modellerınden ?
YENİLMEZ..

fryrmnd

Alıntı yapılan: muratdu - 06 Haziran 2012, 22:28:04
Varsa, toner chiplerinin resetlemesini de dikkate alın derim. Ben bıktım artık....

arkadaşın dediği gibi resetleme olayını (tabii kendiniz dolum yapacaksanız) dikkate alın.
marka model olarak birşey diyemicem. ben fazla deneme yapmadan(kağıt yada yazıcı değişikliği anlamında) devam ettim. elişi kağıdı ile.

bulut_01

hp 1020 bıraz eskıdı yenısı almak zamanı geldı sanırım önerılerı beklıyorum
YENİLMEZ..

subram

ben hp 1102 kullanıyorum. kağıt olarak etiket kağıdı kullanıyorum. şiddetle tavsiye ediyorum. en son 20th kalınlığında yol çizdim. transfer için laminatör makinesi kullanıyorum.
http://www.elektronark.org  Türkiyede Elektronik Kültürünü Değiştirmeye Geliyoruz

gtekdemir

Ben Canon LBP6000b orjinal toneri ile kullanıyorum, aktarım için fotokopi asetatı kullandığımda en iyi sonucu aldım. Aşağıdaki resimlerde çift taraflı uygulamamı görebilirsiniz, ince olan yollar 20th.

[IMG]http://img225.imageshack.us/img225/4478/20120606203520.jpg[/img]

[IMG]http://img641.imageshack.us/img641/7868/20120606214949.jpg[/img]

[IMG]http://img822.imageshack.us/img822/5504/20120606214933.jpg[/img]

Erol YILMAZ

@gtekdemir,
çift yüzlü pcb çok güzel olmuş, eline sağlık.

Lazer de tercihim HP...

gtekdemir

Alıntı yapılan: Allegro - 07 Haziran 2012, 11:09:44
@gtekdemir,
çift yüzlü pcb çok güzel olmuş, eline sağlık.

Lazer de tercihim HP...

Teşekkür ederim hocam, bende HP almayı düşünüyordum fakat bir yakınımın tavsiyesi ile Canon aldım ve çok memnunum, ilk yazma hızı falan oldukça iyi.

gumush

Ben photoresist yontemi icin bir laser almayi dusunuyorum. Asetat yada aydinger'e cikti alacagim.

Minimal yol kalinliklari icin lazerinde cozunurlugu yuksek olsun istiyorum. Ancak photoresist metodundada tonerin kalitesi onemli oluyormus.

Xerox'un modellerinde 1200x1200dpi gosteriyor. Fiyatlari genelde benzer.

Bu arada yazilimininda onemli oldugunu dusunuyorum. Print kalitesi belirlerkenki secenekler goruntu uzerinde degisikliklere neden oluyor.Bu genelde tonlamanin acilmasinin yani sira kenarlarin yumusatilmasida ( antialiasing )oluyor.  Bu nedenle  Postscript cikti verebilen bir sistem var ise ( eagle'da var onergin ) postscript destegi olan bir yazici daha avantajli olabilir.

Hikmet Gumus  izmir

ankyra

su an hp1020 bircok modelden daha iyi kanimca... toneri falan da chipsiz...

vedo35

Su anda elimde 2. samsung lazer yazicisi var. Okadarda eski degil. En fazla 3 yillik obur renkli samsung lazer yazicida yaklasik 4-5 yillikti. Ama yazicidan cikti aldiginizda yukari dogru cikan dumani rahatlikla gorebiliyordunuz korkardim kagit yanarak disari cikacak diye. Su anda elimdeki  sihay beyazdada ayni durum var. Renkli problem yaptiginda sorunun cozumunu nette ararken gozume ilisti epey insan samsung lazerlerle sikintisi var,  birde bazilari yukari dogru cikan dumanlardan bahsediyordu yani sorun diger insanlardada ayni  ;D . Ben su anda hp laserjet 1200 modelini kullaniyorm vede eski bir model ne duman nede baska bir sorun yasadim su anda ikinci tonerini kullaniyorum printer canavar gibi hp yi tavsiye ederim. Samsung lazer printerleri gelistirmesi icin bir firin ekmek yemesi lazim galiba.  :)
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

bulut_01

cvp buldum ve yazıcıyı aldım CANON LBP6020 üzerine tanımam.
YENİLMEZ..

esensoy

@gtdemir, gerçekten çok güzel olmuş çift yüzlü baskı,
ısıtıcı olarak ne kullanıyorsun? ütü mü yoksa laminasyon mu?
En tehlikeli an "zafer" anıdır.