Resimdeki PCB tip terminalden arıyorum...Kuru pilin Erkek T1-T2 terminali gibi

Başlatan Pyrodigy, 08 Haziran 2012, 13:20:23

Pyrodigy

Herkese hayırlı günler,
Bu resimlerde gözüken PCB tipi Erkek terminal nasıl bulabilirim. Kablo tipi değil!!
Bilen gören duyan varsa lütfen paylaşsın.
Saygılar sevgiler

Persistance is the name of the game in this business....

pcb_desing

elektronik malzeme satan heryerde bulabılırısın bol mıktarda var...

Pyrodigy

Alıntı yapılan: pcb_desing - 08 Haziran 2012, 13:45:38
elektronik malzeme satan heryerde bulabılırısın bol mıktarda var...
Karaköyde bol miktarda bulabileceğim neresi var mesela?? Ben yıllarca malzeme alıyorum böyle bir terminal görmedim..Kablo tipi terminal ile karıştırıyor olmayasın? Menevşe handa bolca var ondan, Bana PCB tipi olanı lazım... Birde bu terminalin ismi ne diye geçiyor? Google da T1- T2 diye araştırmalarımda yerli hiçbir kaynak, stok ve satış yapan herhangi bir firmada bulamadım...

Pyrodigy

pcb_desing

Aşağıdaki linki incelersen aradıgın malzeme orda mevcut  üretici ile iltişime gece bılırsın ızmırda oldugum ıcın karaköyde kı malzemecilerı bılemıycem..

http://www.ttaf.com.tr/site/content/products.jsp?language=tr&cid=224

remzi

fahri-

Bankalar caddesi Menevşe han alt katta var. Merdivenlerden aşağıya ineceksin. yüzlerce çeşit pin var.

Pyrodigy

Cevaplarınız için teşekkür ederim.Numune olarak bluemavi den sipariş verdim gelsin bakalım ona göre adetli araştırma içine gireceğim. Dediğiniz gibi Menevşe han da olma ihtimali yüksek gidip bakacağım.
Son olarak TTAF isimli şirket ise telefonda kendi bünyelerinde 10 yere bağladılar en sonunda başladığım yere yani sekretere döndüğümde benim için sadece zaman kaybı olduğunu öğrenmiş oldum.
Saygılar
sevgiler

TA7R

Geçen yıl yana yakıla arayıp durdum , İstanbul imkanım olmadı , ebayeden istedim çinden geldi , 50 ad. 5 dolardı sanırım . Ben başka çözüm bulabilirseniz iyi olur , beyaz olanlar neyle kaplıysa lehim tutmuyor pcb yi yaktım lehim yine olmadı , blue mavi nin resim sarı gibi görünüyor eğer sarısını bulursanız çok iyi beyaz olanlarda ciddi lehimleme problemi var .

asma

İzmitte bile bulmuştum.  :) 
Diyalog şu şekilde:
"plaket çivisi değilde hani şu otopabuçların takılabildiği terminallerden var mı?"
"Hangi boyda nasıl birşey arıyorsun"
"35A köprü diyotun ayakları gibi olsun işte"
"kaç tane"
;D 4~5 tane almıştım.
Bu konuyu okuyup arayınca 'Faston PCB Connector pin' olarak buldum. Faston diyorlarmış kısaca  ::)  Ben derdimi anlatmıştım.

Yüzey önemli, sarı veya beyaz fark etmiyor lehimleniyor, pürüzsüz(parlak) beyaz yüzeylerde ise sorun olur.

alayli

Alıntı yapılan: Pyrodigy - 10 Haziran 2012, 13:18:14
Cevaplarınız için teşekkür ederim.Numune olarak bluemavi den sipariş verdim gelsin bakalım ona göre adetli araştırma içine gireceğim. Dediğiniz gibi Menevşe han da olma ihtimali yüksek gidip bakacağım.
Son olarak TTAF isimli şirket ise telefonda kendi bünyelerinde 10 yere bağladılar en sonunda başladığım yere yani sekretere döndüğümde benim için sadece zaman kaybı olduğunu öğrenmiş oldum.
Saygılar
sevgiler

TTAF maalesef küçük adetlerle ilgilenmez. Nitekim dev otomotiv, beyaz eşya ve elektronik fabrikaları müşteri portföyünde. Siz de benim geçtiğim yoldan geçmişsiniz. Dediğiniz gibi vakit kaybı...

Adetli için (bizler için adetli) size Mesa'yı tavsiye ederim. Ürünün cinsine göre ve adete göre pirinç (sarı) veya muhtelif kaplamalı olarak 500-1000 gibi adetlerde temin edebilirsiniz.

İhtiyacınız olan ürünlere http://www.mesaotoelektrik.com.tr/urunler/tr4TE.htm linkinde ulaşabilirsiniz. Genelde Karaköy piyasasında kaplamasız pirinç tiplerini, ürünün çeşidine göre, 10-50 TL gibi fiyatlara 500-1000'lik adetli küçük karton kutularda bulursunuz. Anadolu Elektronik vb. satıcılar bu karton kutuları bölüp daha düşük adetlerde de satıyorlar. Özel kaplama için fabrika ile temasa geçmeniz ve adetleri arttırmanız gerekebilir... Siteyi incelerseniz ihtiyacınız olan terminallerin envayi çeşidini bulabilirsiniz...
Anca kazganmiş itmiş ilimiz törümüz erti. Türk Oguz begleri budun esiding. Üze tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun, ilingin törüngin kim artati? (udaci erti)