Bir foruma 250 den fazla öğe nasıl eklenir?

Başlatan death_free, 15 Haziran 2012, 09:31:41

death_free

Arkadaşlar hayırlı cumalar diliyorum herkeze..sorum konu başlıgında oldugu gibi Bir foruma 250 den fazla öğe nasıl eklenir? . Hatırladıgım kadarıyla 250 den sonrasına hata veriyordu visual basic..Başınıza böyle bişi geldimi hiç? yada napabilirim bilen varmı.?
<<<<<Aslana sormuşlar ensen niye kalın ? Aslan : "Kendi işimi kendim görürüm " demiş>>>>  World Of Warcraft Cataclysm  /// REalm : Frostmane  Nightwalkér

kudretuzuner

Merhaba
Bir form içinde 250 ögeyi,sağlıklı bir şekilde kontrol etmek bana göre biraz zor.Form adedini artırıp ve tabii algoritmanızı da ona göre tasarlarsanız hem daha hızlı olur hem de kontrolu daha kolay olur.Form içinde ne kadar çok öge bulunur da o ögelerin işlevlerini koyarsanız form şişer.Son bir çalışmamda,1000 adedin üzerindeki picture box ları 12 form içinde döndürmüştüm.Bu arada oldukça da çok labeller ve de diğer kontrol butonları da mevcuttu.
Amatör

death_free

Ya kontrol etmekte bir sıkıntım yokta visual basic heralde yaşı gereği tasarlanan programın calıscagı pcdeki rami düşünerek böle bi sınırlama koymuş olabilir düşüncesindeyim..alt formlar la çalışmanın işimi çözebileceğini sanmıyorum çünkü herseyin ana ekranda dönmesi lazım ..
<<<<<Aslana sormuşlar ensen niye kalın ? Aslan : "Kendi işimi kendim görürüm " demiş>>>>  World Of Warcraft Cataclysm  /// REalm : Frostmane  Nightwalkér

kudretuzuner

Merhaba
VB.Net express 2008 kullanmaktayım.Dediğiniz gibi belki express sürümlerinde kısıtlama olabilir.Böyle bir problem için bir test form açar içine 300 veya daha fazla eleman koyar bir denerdim.
Amatör