Yazılım Fonksiyona Girmiyor...

Başlatan serhat1990, 18 Haziran 2012, 18:31:23

serhat1990

Aşağı eklediğim programda küçük bir kısım yalnız anlam veremediğim şey program bir türlü bu fonksiyona girmiyor . Diğer tüm fonksiyonlara girince rs232'den veri yolluyorum . Programın sıkıntılı yerini buldum. Yalnız anlamadığım program buraya nasıl girmez :) Bugüne kadar hiç başıma böyle birşey gelmedi. O kadarki fonksiyonun üstünde değişkenleri 1 yaptım. Alt satırda sorguladım fakat yinede bir türlü program buraya girmiyor. Acaba yorgunluktan birşeymi kaçırdım gözden diyorum ama yok. Göze çarpan hiç birşey yok. Diğer tüm fonksiyonlara giriyor program . Kesmelerin hepsini kapattım. Ne yaparsam yapayım bir türlü bu fonksiyona giremiyorum . Yardımcı olursanız çok sevinirim. :) Bu fonksiyona girmeyi ne engelleyebilirki. While içerisinde dönüyor onda bir sıkıntı yok. Hepsinin kontrolünü yaptım ama sonuç yok :)

while(1)

{

startframe=1;endframe=1;

if((startframe==1) & (endframe==1))

{

seri_yaz("ok\r\n");	
//				interrupt_off();	//kesmeleri pasif yap...
				Veri_gonder();		//rf yoluyla veri gönder...
				startframe=0;		//start frame kontrol biti sıfırla..
				endframe=0;			//endframe kontrol biti sıfırla..
				usart_rx_length=0;	//buffer sayacı sıfırla...
//				interrupt_on();		//kesmeleri aktif yap...

}

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

serhat1990

Alıntı yapılan: z - 18 Haziran 2012, 18:41:03
& yerine && kullanmalısın.

Hocam kullandım onuda ... Acaba dedim yanlışmı yaptım bir bu yolla denedim yine olmadı. Fonksiyon normalde sizin dediğiniz gibiydi. Anlayamadım bir türlü.

serhat1990

Sorun çözüldü teşekkürler hocam. Tanımlamada bir hata varmış . Hangi akla hizmet yaptıysam unsigned bit olarak tanımlamışım. Sorun burdan kaynaklanıyor. Düzelttim şimdi . Ama anlamadığım bir nokta var. Derleyici burada neden hata vermiyor onu anlayamadım. Ayrıca yeri gelmişken kafa çok yorulduğu zamanlarda ne yapıyorsunuz. Böyle hatalar kafa çok yoğun olduğunda çok uğraştırıyor.. Kafayı nasıl dağıtıyosunuz 15-20dk :)

z

Aynı projede 3 ayrı dil kullanınca  bu tip hatalarla yaşamaya alıştım.

Sorunu çözemezsem pasta börek yapıyorum.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

serhat1990

Alıntı yapılan: z - 18 Haziran 2012, 19:01:04
Aynı projede 3 ayrı dil kullanınca  bu tip hatalarla yaşamaya alıştım.

Sorunu çözemezsem pasta börek yapıyorum.

Çözümünüz güzel hocam  :)

İnşallah bizde hatalardan kurtulmaya başlarız. Havalar sıcak zaten insan hatayı ararken tamamen strese giriyor :) Teşekkürler Hocam ..