ARM KULLANARAK RS232 KULLANARAK BİLGİSAYARLA SERİ HABERLEŞME

Başlatan krhnFRDE, 20 Haziran 2012, 14:50:44

krhnFRDE

DÖNEM PROJE KONUM OLAN ARM İLE BİLGİSAYARLA SERİ HABERLEŞME YAPABİLMEM İÇİN YARDIMLARINIZA İHTİYACIM VAR.RS232 VE MAX KULLANARAK YAPILAN BİR DEVRE VE HİPERTERMİNAL PROGRAMI KULLANMAM GEREKİOMUŞ.BİLGİLERİNİZİ PAYLAŞMANIZI RİCA EDİORUM..

serhat1990

Forumda bu konu ile ilgili Bülent Hoca'nın hazırlamış olduğu notları incelemeni tavsiye ederim. STM32F4DISCOVERY kart ile yapılmış örnekler mevcut.

https://www.picproje.org/index.php/topic,35896.15.html

Kolay gelsin...

krhnFRDE

cok tesekkür ederim ama bana rs232 ve max devre şeması lazım.ayrıca kullanmam gereken seri haberleşme kodunun usart oldugundan emin diiılim.usart rs 232 ile ilgilimi tam bilemiorum

CoşkuN

Kullanacağın bilgisayarda seriport yoksa Max232'li devre işe yaramaz. Bunun için Seri-usb çevirici modüllerden kullanabilirsin.

krhnFRDE

kullanacğım bilgisayarda seri port var ama bana bu seri haberleşmede kullanacagım kod lazım

hosiminh

"usart" evrensel seri iletişim protokolü dostum evet rs232 de rs485 haberleşmede de kullanırsın. Yapmak istediğin devreden nasıl sonuç almak istiyorsun bilemediğim için bir fikir veremem sana fakat dersen ki proteus kullanabiliyorum ve yapmak istediğim şunlar ben sana hemen bir çözüm bulabilirim devreni de çizeriz.