Uyduruk Komponent İstilası

Başlatan TA7R, 23 Haziran 2012, 00:45:44

TA7R

Yurt dışından malzeme tedarik etmekten gına geldi , yüksek kargo parası , gümrük riski vs ... Online komponent satan bir firmamızdan (İstanbul) elektrolitik ve seramik kondansatör istedim, sağ olsunlar hemen yolladılar ama komponentler rezalet , 100uf 400v yazan kondansatör orijinalini tam 1/3 boyutunda , seramiklerde voltaj değeri yok . Mail atıp yazdım neden böyle diye . Cebimden aradılar , malzemeleri çok iyi imiş , üniversitelere bile veriyorlarmış , 7-8 yıldır benden başka bir "sivri" çıkıp  "bunlar kötü" dememiş . Adamlarda kabahat yok , anlıyorum ki sorun bizde ,neden daha iyisini istemeyiz ? Neden benden başka bir Allah kulu çıkıp  " bu nedir ? " demez ?

z

Elinizdeki malzemelerin uyduruk olmasinin sebebi kucuk boyut ve voltaj yazmamasimi?

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

t2

Yurtiçinden sorunlu komponent satan firma kimse burada bildirin. Sallandıralım bunları bakın bir daha yapıyorlar mı?

Yapar tabi neden yapmasın. adama uyduruk markasız malzeme gödnerme iade ederim dedim. inadına göndermiş. geri gönderdim başka gönderdi.  kargo parasını da bize ödetti.

Andromeda

Ancak resim koyarsanız bir yorum yapılabilir...
yanılmıyorsam elektrolit kondansatörler eskiye göre ufaldılar...
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

pisayisi

Dielektrik malzemeler de sınıf arttıkça kapasiteler de küçüldü yani küçük olması ölçü deildir. Stres altında test edin çalışma yanıtına bakın önemli olan bunlar...
Murat

frat

Maalesef günden güne piyasadaki kalitesiz mallar artıyor. Ben de L293D aldım 50 adet hep aldığım yerden. Yeni parti... Ya çalışmadı, ya ısındı yandı. Söylediğimde çok adetli sattık bi senden şikayet geldi dedi..

Çinli entegreyi, komponeneti Türkiye'ye satarken aynı kod için 10-20-50 Rmb fiyat veriyor. Soruyorum neden 50 rmb bu orjinal, genuine diyor. Tabi yerli elektronikçimiz alırken 10 Rmb'liği seçiyor.. Aynı sorun piyasada çok çeşidi olan 12v - 5V adaptörler için geçerli.. Kabloları aşırı kalitesiz sırf fiyatı biraz ucuzlatmak için..
DataCNC ve Robotus Mühendislik Kurucusu // https://www.robotus.net & https://www.datacnc.com