ftp ye video nasıl yüklenir?

Başlatan ziyaretci, 26 Haziran 2012, 01:29:57

ziyaretci

Merhaba

Ftp ye video yüklemek istiyorum . Google amcaya filan sordum doğru dürüst anlatan yok.

Filezilla dan  flash video ekle dedim.Flv video uzantılı bir video seçtim.FTp ye attım video gözükmedi.

Tam olarak ne yapmam lazım.

muhittin_kaplan

FTP
yani file transfer protokol. kısaca senin uzaktaki bir bölgene (buna genelde HOST denir) dosya atmak için kullanılan yöntem.
şimdi filezilla ile adresi belli olan bir bölgeye xxxx.flv adında bir dosya atabilirsin. ama bunun 3 kişiler tarafından görünmesi için bir HTML vb bir WEB sayfasına gömülmesi gerekir.
Yada 3. kişi bu dosyayı bilgisayarına indirip izlemezi gerekir. 

muhittin_kaplan

erkan eğer web ile alakalı temel bilgilere sahip değilsen ve kendine web sayfası yapmak istiyorsan web page maker adındaki programı öneririm.

DataDiver

filezilla ile bağlandıysan sürükle bırak yapman yeterli, videoyu ftp de indexin bulunduğu klasöre atarsan dosyanın linki http://domainadı.com/video.flv gibi olur..

MrDarK

Arkadaş sıklıkla kullanılan hazır içerik yönetim sistemi kullanıyor sanırım , hangi içerik yönetim sistemini kullanıyorsan ona göre bir kod parçaçığı yazman gerekir. Onun dışında filezilla ile sürükle bırak işlemi ile Host'una istediğin video dosyasını atabilirsin. Yukarıdaki arkadaşlarında verdiği örnekteki gibi adres satırına doğru yolu yazdığın sürece çalışır.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

ziyaretci

değerli bilgileriniz için teşekkür ederim. Tavsiyelerinizi gözden geçireceğim