Windows 7 İnternet Explorer da Zemin Rengini Beyazdan Siyaha Dönüştürmek Nasıl ?

Başlatan picmanya, 02 Temmuz 2012, 10:53:31

picmanya

windows 7 de internet explorer da zemin rengini beyazdan siyaha çevirmeyi başaramadım.
16:9  24 inch geniş monitörde böyle bir gereksinim ortaya çıkdı. bu renk değişimini yapmak olanıklı mı?
siyah olmuyorsa hafif koyu gri tonlarada razıyım.

justice_for_all

Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay

picmanya

evet tek yol bu olarak gözüküyor.
yalnız bendeki internet explorerde o seçenek açılamıyor pasif olarak duruyor.
bu yüzden firefox 'u yükledim.
yarın tekrar düzgün bir ie 9 kuracağım.
bendeki sorun windows7 kaynaklı olabilirmi? windows7 için den kurcalamam gereken bir yer varmıdır?

vitruvius

Win7 Home Basic kullanıyorum, bende seçenekler aktif. Sadece Windows renklerini kullan tikini kaldırmak gerekiyor.

picmanya

sorun o tıkı kaldırmakda da değildi, renk değiştirme butonu bir türlü aktif olamıyordu.
neyse şimdi ben bu gün explorer 9 u tekrar kurdum. renk değiştirme kısmında sorun kalmadı.
yalnız benim zemin rengini siyaha dönüştürmek kastım tam olarak buda değildi.
24 inch 16:9 geniş ekran monitör düşünün, bir çok web sitesi bu monitörde ekran ortasında ufak olarak açılıyor.
ve ekran ortasında açıldığı yer kadarda sağda ve solda beyaz ekran alanı olarak boşluk oluyor.
sitelerin bir çoğu beyaz renkli zemine sahip olduklarından benim arka fonu siyah yapmam pek bir anlam ifade etmiyor.
yine sitenin aktif alanları haricindeki yanlardaki boşluklar parlak beyaz olarak kalıyor. zeminde uyguadığım siyah renk bu kısımlara yansımıyor.
benim asıl amacım açılan sitenin sağ ve solunda kalan boş beyaz alanları siyah olarak ayarlamakdı.
buda mümkün değil galiba sonucda site ekrana o şekilde açılıyor. site zemin rengini değiştirmek oluyor bir bakıma yapmaya çalıştığım.
ekranı ufaltarak kullanmak kısmen çözüm sağlıyor. renk değişimi mümkün olabilseydi daha güzel olacaktı.