Bu cihazın işletim sistemini değiştirmem gerekiyor.

Başlatan petlax, 03 Temmuz 2012, 01:46:46

petlax

Merhabalar,

Bunun cevabını bulabileceğim forumda mıyım doğru yoldan mı gidiyorum bunu bilmiyorum. En azından izleyeceğim yol konusunda fikir alabileceğimi düşünüyorum ve şimdiden teşekkür ediyorum.

Ben .net frameworklerini kullanarak bir çok mobil uygulama geliştirdim. Mobile karşı biraz ilgiliyim. Şu andada elimde bir hurdacıdan almış olduğum pos cihazı var.  Yapmak istediğim şey belirli aralıklarla bir linki açıp önüne bir text datası gelirse dahili yazıcısından çıktı vermek. Cihazın arm7 32 bitlik bir işlemcisi var 1MB Ram ile çalışıyor. Elimde bu cihaza ait bir kablo var rs232. Ben buna bir usb adapter aldım. İlk defa böyle bir cihaza uygulama geliştirdiğim için araştırdım araştırdım sonunda kendimi embedded programlama içinde buldum. Birazda kolayıma geldiği için micro frameworklede ufak bir uygulama yapıp çalıştırayım dedim. Olmadı. Sadece cihazda bulunan işletim sistemine bir uygulama eklemek istiyorsanız bu kabloyla bu işi yapabiliyorsunuz ama .net micro frameworkle bir uygulama geliştirip işletim sistemi ile birlikte bunu yapmaya kalktığınız zaman bu işlemi gerçekleştiremiyorsunuz.

Bugün bu konuda yardım almak için elektronik firmalarını gezdim. Bana cihazın epronunun değiştirilmesi yeni epron yazılması gerektiğini söylediler ama ben meramımı doğru bir şekilde anlatamamış olabilirim diye bir defada sizlere sormak istedim. Şimdi ben bu cihazın içindeki işletim sistemini kaldırarak kendi uygulamamı çalıştıracak işletim sistemini yüklemek istiyorum. Birde ben kodları deploy ettiğimde bir hex dosyası oluşmuyor. Oysaki visual studio nun gerekli olan herşeyi benim için oluşturduğu söyleniyor makalelerde.

Tekrar teşekkür ediyorum. Herkese işlerinde Allah kolaylıklar versin.

ArGeMaNiA

netduino'nun donanımını bir incele istersen.Belki oradan bir şey çıkar.
Haydi göreyim sizi, vazife-i ubudiyetinizi unutmamak şartıyla öyle çalışınız ki,  rûy-i zemini, her tarafı herbirinize görülen ve her köşesindeki sesleri size işittiren bir bahçeye çeviriniz.