Kitap Tavsiyesi

Başlatan Engineer Jr., 05 Temmuz 2012, 01:34:12

mcn

@ArGeMaNiA  şaka dimi bu, bir yerdeki ilan değil dimi?
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

ArGeMaNiA

İlk defa yayınlandığında böyleydi.
Şimdi baktım sadeleştirilmiş hali var.
Haydi göreyim sizi, vazife-i ubudiyetinizi unutmamak şartıyla öyle çalışınız ki,  rûy-i zemini, her tarafı herbirinize görülen ve her köşesindeki sesleri size işittiren bir bahçeye çeviriniz.

muhittin_kaplan

diyelim ki bu ilanın şartlarını karşılıyorum. Ne kadar Para Verecekler ?

t2

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 10 Temmuz 2012, 11:38:33
diyelim ki bu ilanın şartlarını karşılıyorum. Ne kadar Para Verecekler ?
Bu iş öyle olmuyor, Kaç para istiyorsun ? diye soruyorlar.
Az isteyeni  biraz daha hırpalayıp 3 kuruşa işe alıyor, bir süre sonra  işten çıkınca sıradaki adamı çağırıyor...

Özellikler ise müracat edecek kişinin kendisini aciz hissetmesi ve fazla para isteyememesi için yazılımış olabilir.  Tümü gerekli olmayabilir.  Çakallık

muhittin_kaplan

"Bak Bunu Bilmiyorum Ozaman Bukadar Para Almalıyım" dedirtmek için.
Ya Biliyorsam Kardeşim 10K verecekler mi ?

fgokcegoz

Maalesef ülkemizde mühendisler genelde 1K~2K ücretlerle işe başlıyorlar. Tecrübe arttıkça onlar değil, sen istemeye başlıyorsun. Oda 5K civarı oluyor en fazla. 5K dan fazla almak gerçekten zor zanaat. Firmalar o yüzden yeni mezun gençleri, az ücretlerle çalıştırmayı tercih ediyorlar ne yazıkki. Bazıları verdikleri paranın tamamını gerçek maaş olarak göstermiyor. Bir kısmını elden veriyor. İş hayatı çok çetrefilli, çoook... İlan verirken o kadar şey yazmayı bilen işverenler, parayı vermeye gelince, ceplerine akrep girmiş gibi oluyorlar maalesef...
"Vicdanın ziyası, ulûm-u diniyedir. Aklın nuru, fünun-u medeniyedir. İkisinin imtizacıyla hakikat tecelli eder." (Bediüzzaman Said Nursi)