İnterneti Kullanarak Diğer Cep Telefonu ile Sesli Görüşme

Başlatan FullMetal, 06 Temmuz 2012, 15:34:04

FullMetal

Merhaba PicProje forumunun değerli üyeleri,

Cep telefonunu kullanarak internet (3G) üzerinden diğer bir cep telefonunu hattan yada internetten arama/sesli görüşme yapma yolu varmıdır? Varsa ekonomik olabilir mi?

İyi Çalışmalar.

tayyar

Telefonun marka modeli nedir?

iphone yada Galaxy serisi bir cihaz ise çok kolay.
tango programı ile internetten ücretsiz olarak görüntülü ve sesli görüşme yapabilirsiniz.
whatsapp tan yazılı görüşme, viber'den sesli ve yazılı görüşme yapabilirsiniz.

Polonyada olan ablamla süperonline 10mbit ile viber aracılığı ile konuşamada parazitler yaşarken Türkcell 3g üzerinden aynı görüşmede sanki yanyaymışcasına görüşme yaptım.
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

MC_Skywalker

android telefonlar için "viber" var bayağı popüler. aynısı iPhone içinde var

necati

viber karsi telefon dada olmasi gerekir
voip wise sabit telefon arama icin 
[email]entegreterbiyecisi@yahoo.com[/email]

tayyar

Necati doğru söylüyor.

Bahsettiğim programların hepsinde iki tarafında programı kullanıyor olması gerekli.

FullMetal

Arkadaşlar marka ve model şuan için önem taşımıyor, eğer aklıma yatarsa bu işi görebilen bir cep telefonu almayı düşünüyorum.

Cevaplarınız için teşekkür ederim, yukarıdaki mesajları özetlersek: Tango, Viber, Skype karşı tarafta da olması gerekiyor, voip wise ile sabit telefonlar aranabiliyor.

Şimdi sizlere yeni sorularım var:
1)Gtalk vasıtasıyla sesli ve görüntülü görüşme yapılabilir mi?
2)Bahsettiğiniz uygulamaların bazılarını araştırdım, araştırdıklarım free yani ücretsiz uygulama olarak gözüküyor. Öyleyse gelir elde etmek için reklam yada vs. birşey mi kullanıyorlar?
3)Bu tür uygulamalarda sesli yada görüntülü konuşmada 1 dk da kaç Mb veri transferi oluyor ?

Teşekkürler & iyi çalışmalar.

MCansız

microsoft win sistemlerde nasıl MSN de görüntülü konuşuyorsak android bir telefondada bu mümkün ki zaten android akıllı telefonların pc lerden fark yok gibi bunun icin GTalk programının kullanabilirsiniz zaten android sistemde yüklü  geliyor ücretsiz ve reklam barındırmıyor gmail hesabına sahip olmasi gerek karşıdaki kişininde android tabanlı sisteme sahip olması gerek net  oldugu her yerde görüntülü görüşe bilirsiniz

mcn

bende arkadaşım da android li samsung kullanıyoruz gtalk ve skype üzerinden çok rahat görüşüyoruz.Hatta bazen o pc başında oluyor ben telefondan o pc den girip konuşabiliyoruz.
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

suleymanq

ben de bir sey merak ettim:) tangoda goruntulu konusma sirasinda dtmf tone uretiliyormu acaba?

tayyar

Gtalk kullanarak PC'ler aracılığı ile kolayca yazılı konuşma yapabilirsiniz. Görüntülü Konuşma için gogıldan ufak bir eklentisi ile yapılıyor daha önce yaptım. Androidli telefon ile (galaxy s2) halkın görüntülü sohbet hiç denemedim.

Whatsapp tango ve viber de reklam görmedim. Eğer reklam çıkarsa da luckypatcher ile reklamlar kureklenebilir diye düşünüyorum.

Veri transferleri hakkında hiçbir fikrim yok malesef.