ebay Malzeme Temini

Başlatan serhat1990, 10 Temmuz 2012, 11:36:13

serhat1990

Merhaba arkadaşlar benim sorum şu olacaktı . Linkteki üründen getirtmek istiyorum . Kendim direk yurtdışından ilk kez malzeme getirtecem . Prosedürleri pek bilmem . Linkteki malzeme 42.5 Dolar . Ürünün bana ulaşması ne kadara mal olur. Gümrük , vs vs . Ne gibi giderleri oluyor pek bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim . Şirket aracılığıyla malzeme yurtdışından getirttik fakat kendim bizzat hiç denemedim :) Yardımlarınızı bekliyorum . İyi çalışmalar...

http://www.ebay.com/itm/STM32F103VET6-ARM-Cortex-M3-development-Board-2-4-TFT-LCD-Touch-Panel-Shipping-/160665525822?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2568695e3e

Engineer Jr.

Ürün için iki adet kargo seçeneği var. Birisi bedava, diğeri 25 dolar. 25 dolar olan hızlı kargo.

Eğer standart kargoyu seçerseniz 43 dolardan başka masrafı olmaz ürünün size. Fakat ne zaman gelir meçhul, 5 hafta,6 hafta,7 hafta...

muhittin_kaplan

genelde 3 hafta sürer.
paypal hesabınız olması ödemenizi hem kolaylaştırır hemde güvenli hale getirir.

Tagli

Genelde uzak doğudan gelen ürünler 3 haftada, Amerika'dan gelenler 1 haftada ulaşıyor.
Gökçe Tağlıoğlu

Mucit23

42,5$ ürününün gümrüğe takılma riski çok azdır. Ben 85 dolarlık ürün getirmiştim. Süreklide ebayden alışveriş yaparım kimi iki haftaiçerisinde elimde oluyor. Kimisi ise 1 ayı buluyor ama şimdiye kadar gelmesi 1 aydan uzun süren ürünüm olmadı. Bu birazda şansa bağlı bir iş. Heleki free shipping olarak getirtiyorsan..

Birde şuna dikkat et.
linki verdiğin ürünü satan satıcı kara listesine birçok ülke almış. Bu listede Türkiyeyi göremedim ama yinede bu satıcıdan almak istemezdim. Bu kara listeyi Description bölümünün sağ tarafındaki Shipping and payments bölümünde görebilirsin.

Shipping to: Worldwide yazıyorsa tüm dünyaya gönderebilirim demektir. Ama hemen altında
Excludes: South America, Algeria....... yazıyorsa bu listedeki ülkelere göndermiyorum demektir.

Burada Türkiye olmamasına dikkat et.

Ödeme kısmına gelince ödeme işlemi paypal aracılığıyla yapılır. Paypal ise uluslar arası güvenli bir para aktarma sistemidir. Kredi kartı olması gerekir. Veya kredi kartı yok ise Garantinin Sanal kart uygulaması var. Limitini sen belirliyorsun.

Basit zor bir tarafı yok ;)

serhat1990

Alıntı yapılan: Engineer Jr. - 10 Temmuz 2012, 11:44:39
Ürün için iki adet kargo seçeneği var. Birisi bedava, diğeri 25 dolar. 25 dolar olan hızlı kargo.

Eğer standart kargoyu seçerseniz 43 dolardan başka masrafı olmaz ürünün size. Fakat ne zaman gelir meçhul, 5 hafta,6 hafta,7 hafta...

Anladım Hocam , ulaşımda bir sıkıntı olmaz değilmi ücretsiz kargoda ...

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 10 Temmuz 2012, 11:46:32
genelde 3 hafta sürer.
paypal hesabınız olması ödemenizi hem kolaylaştırır hemde güvenli hale getirir.

Hocam , 3 hafta hızlı kargo içinmi geçerli , ayrıca gümrükte falan birtakım sıkıntı yaşatırmı yani fazladan para ödemek gibi ?

Teşekkür ederim ...

LukeSkywalker

Kesinlikle satıcıdan kargo takip numarası isteyin. Vermez ise almayın.

serhat1990

Alıntı yapılan: Mucit23 - 10 Temmuz 2012, 11:50:53
42,5$ ürününün gümrüğe takılma riski çok azdır. Ben 85 dolarlık ürün getirmiştim. Süreklide ebayden alışveriş yaparım kimi iki haftaiçerisinde elimde oluyor. Kimisi ise 1 ayı buluyor ama şimdiye kadar gelmesi 1 aydan uzun süren ürünüm olmadı. Bu birazda şansa bağlı bir iş. Heleki free shipping olarak getirtiyorsan..

Birde şuna dikkat et.
linki verdiğin ürünü satan satıcı kara listesine birçok ülke almış. Bu listede Türkiyeyi göremedim ama yinede bu satıcıdan almak istemezdim. Bu kara listeyi Description bölümünün sağ tarafındaki Shipping and payments bölümünde görebilirsin.

Shipping to: Worldwide yazıyorsa tüm dünyaya gönderebilirim demektir. Ama hemen altında
Excludes: South America, Algeria....... yazıyorsa bu listedeki ülkelere göndermiyorum demektir.

Burada Türkiye olmamasına dikkat et.

Ödeme kısmına gelince ödeme işlemi paypal aracılığıyla yapılır. Paypal ise uluslar arası güvenli bir para aktarma sistemidir. Kredi kartı olması gerekir. Veya kredi kartı yok ise Garantinin Sanal kart uygulaması var. Limitini sen belirliyorsun.

Basit zor bir tarafı yok ;)

Hocam Burada Türkiye geçmiyor :) Rica etsem kontrol edebilirmisiniz ... İlk kez yapacam biraz tereddüt var açıkçası . Gözden birşey kaçırmış olmayayım.
Paypal'da konuk olarak ödeme seçeneği var üye olmadan bu güvenlimidir. ?

Mucit23

Üye ol. Üye olmadan olmaz.. Üye olmaya herhangi bir ücret istenmiyor.

serhat1990

Anladım Hocam , ilk deneyimim olacak inşallah elimizi yüzümüze bulaştırmayız  :)

@Mucit23 Hocam ;

"Birde şuna dikkat et.
linki verdiğin ürünü satan satıcı kara listesine birçok ülke almış. Bu listede Türkiyeyi göremedim ama yinede bu satıcıdan almak istemezdim. Bu kara listeyi Description bölümünün sağ tarafındaki Shipping and payments bölümünde görebilirsin."

Burada almak istemezdim demişsiniz. Tam olarak açıklayabilirmisiniz...

Mucit23

Kara liste demek bu satıcının bu ülkelerle başı dertte demek. Bu listedeki ülkelerle sorun yaşıyor demektir. Bu yüzden ürün gönderimini kesmiş. Eğer listede Türkiye var ise Sipariş etme. Yok isede biraz temkinli davran örneğin satıcıyla konuş, mail at. Türkiyeye gönderiyormusun, Kaç günde gelir gibi sorular sor. Eğer Satıcı ilgili ise sipariş et.

serhat1990

Alıntı yapılan: Mucit23 - 10 Temmuz 2012, 12:09:11
Kara liste demek bu satıcının bu ülkelerle başı dertte demek. Bu listedeki ülkelerle sorun yaşıyor demektir. Bu yüzden ürün gönderimini kesmiş. Eğer listede Türkiye var ise Sipariş etme. Yok isede biraz temkinli davran örneğin satıcıyla konuş, mail at. Türkiyeye gönderiyormusun, Kaç günde gelir gibi sorular sor. Eğer Satıcı ilgili ise sipariş et.

Anladım Hocam , Teşekkür ederim...

Pir-O

Konu ile ilgili olarak şöyle bir board da var daha önce bi arkadaşım satın almıştı benzer özelliklerde fiyatı biraz daha makul. 15 ile 25 gün arasında eline ulaşır.

http://www.aliexpress.com/product-fm/575030097-Free-shipping-HY-MiniSTM32V-Dev-Board-3-2-TFT-LCD-Module-wholesalers.html

Engineer Jr.

E bay den aldığım 65 dolarlık bir kart, +15 dolar kargo seçeneğiyle 5 dakika önce teslim edildi. Satıcı ürünü ayın 7 sinde kargolamıştı. Yani 3 günde elime ulaştı.

serhat1990

Yanıtlar için teşekkür ederim inceliyorum ...