Android için programlayıcı cihaz varmıdır?

Başlatan OG, 12 Temmuz 2012, 09:52:59

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Mucit23

Android için ne programlayacaksınız hocam Android yazılımlar geliştirmekmi yoksa kullandığımız derleyicilerin programlayıcıların android desteğimi  :-\

OG

Eksik anlattım galiba,

örneğin pickit2 android de de çalışsa. Yanımızda kocaman pc taşımak zorunda kalmasak.

Telefonların çoğu USB HOST desteklediğine göre yapılabilir.

Mucit23

Siz bunu söyleyince aklıma ne geldi. 
Pickit üzerinde geliştirme yapılacak. Cep telefonu gibi lityum bataryalı olacak ve telefon veya bilgisayar üzerinden bluetooth üzerinden haberleşip program yüklenebilecek.
Böyle birşey çok pratik olurdu.  :)

Maxim

Alıntı yapılan: OG - 12 Temmuz 2012, 10:04:58
Eksik anlattım galiba,

örneğin pickit2 android de de çalışsa. Yanımızda kocaman pc taşımak zorunda kalmasak.

Telefonların çoğu USB HOST desteklediğine göre yapılabilir.

aynı şeyi bende çoktandır düşünüyor ve ara sıra android markette pickit2 diye arama yapıyorum
bu ancak microchip desteklerse olur ve süper olur
keşke yapsalar

fatihinanc

Aslında PICKit, Linux'ta çalışıyorsa bu sürücüleri alıp Android'e portlamak çok zor bir iş değil gibi. Sonrasında o portlanmış sürücülerle beraber yeni bir çekirdek derlemek gerekiyor. Bu işlem için cep telefonlarında izin olayları rahat oluyor mu onu bilemiyorum. Ondan sonrası da zaten Java. Yani Android arayüz tarafı.

Ama PICKit Linux'ta çalışmıyorsa biraz zor bir mesele gibi.

Yine de biraz uzun sürebilecek bir çalışma aslında...
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

EMG81

Böyle birşeyi neden istiyorsunuz? Yani ne gerek var?

OG

fahri-

Hocam şimdilik androidin "PICmicro Database" uygulaması var. İleri de programlayıcı da çıkar belki.

Mucit23

Alıntı yapılan: EMG81 - 12 Temmuz 2012, 11:07:08
Böyle birşeyi neden istiyorsunuz? Yani ne gerek var?

Daha pratik olur. OG nin dediği gibi PC ye gerek kalmaz. Özellikle kablosuz olmasını çok isterdim

EMG81

Alıntı yapılan: OG - 12 Temmuz 2012, 11:12:05
Yanımda pc taşımamak için demiştim...

Alıntı yapılan: Mucit23 - 12 Temmuz 2012, 11:29:24
Daha pratik olur. OG nin dediği gibi PC ye gerek kalmaz. Özellikle kablosuz olmasını çok isterdim

Pek kullanışlı olacağını düşünmüyorum. 10 inc ekranlı bir netbook bana daha mantıklı geliyor.

OG

Kişiye göre değişir. Mesela bana çok gerekli.
Ben çok müşteriye hex satıyorum. PIC ondan yükleme benden. Bunun için yanımda laptop taşıyorum.

muuzoo

Aslında linux altında brenner 8 ile çalışan usburn diye bir yazılım var. Acık kaynak ise port edilebilir.
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

dnacikaya

İşte bir örnek, projenin bütün kaynak dosyalarıda paylaşılmış, PIC24FJ256DA206  c koduda dahil. IOIO android kiti.

http://www.sparkfun.com/products/10748

Android tel. ve kit ile hex yükleme:

https://github.com/ytai/ioio/wiki/The-IOIO-Manager-Application

Ancak kit Amerika'da 49 dolar Türkiye'de distiribütör fiyatı 135 tl ---  75 dolara geliyor. Türkiye'de birisi üretsede alsak :)

RaMu

Bende konuşulanlara benzer birşey üzerinde çalışıyorum, uzun zaman oldu 6 ay kadar (sadece asm biliyorum işler yavaş yürüyor) başlangıçta portatif programlayıcı yapayım dedim, üzerinde küüçük klavye ekran programınızı yazın derleyin pice atın, bu okullarda kullanılsın öğrenci labaratuara gitmek zorunda kalmasın düşüncenin ürünü oldu temelde. Şimdilik picle pici programlamayı başardım (aslında bu basit birşey fakat picten pice çok değişiklik oluyor diğer denetleyicileri hiç bilmiyorum) cihaza hafıza sd kart olsun dedim 3 ay asm ile sd kart sürme konusunda uğraştım fat16 dosya sistemi ile sd kart okumayı gerçekleştirdim, şimdi derleyici yapayım diyorum sadece 16f877 için asm derleyicisi yapmak bile zor en başta bir txt editörü yapmam lazım bu bile asm ile dert oldu halen çalışmalar devam ediyor. Aslında hex satıyorum diyen arkadaşları lazptop taşımaktan kurtaracak kadar bir proje var sayılır elimde ki bu işi yapan hazır cihazlar olduğıunu araştırmalarım esnasında görmüştüm belki bende derleyici kısmından vazgeçip hafızaya bilgisayar ortamından yüklenmiş hex dosyalarından isteneni seçip pice atabilen cihaz kısmını yaparım sadece.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html