lpc2368 1. pin

Başlatan matador, 16 Temmuz 2012, 14:43:06

matador

Elle lehimlemek zor olur diye hazır lehimlenmişini aldım fakat entegrenin üstünde 3 tane yuvarlak işaret var hangisinin başlangıç olduğunu anlayamadım.

matador

Hocam 61. sayfadaki yuvarlak işaret entegrenin üstünde ki 3lüden hangisi. Sanırım şu biraz daha küçük olan baskı devre hazırlıyorum yanlışlık yaparsam sonucu ağır olacak ondan korkuyorum.

armsistem

Hocam deliklerden en oyuk olanı :) 1. ayak ayakları aşağıya tut soldan sağa devam et her köse 25'li ayak X 4 = 100 ayak

hgs

Çarprazında yuvarlak işaret olmayan, küçük yuvarlağın olduğu köşede 1 numara.

Ersin

Cevaplar spor toto gibi olmuş.

Alıntı Yapsol alt köşe
en başında doğru cevap verilmiş zaten.Yardım edeceğinize arkadaşın kafasını karıştırmışınız.PDF te sadece nokta vardır oteki 2 nokta yoktur, mantıken düşündüğünüzde zaten 2 nokta da 1 olamayacağına göre farklı ve tek olan dır 1 numaranın yeri.

Alıntı YapÇarprazında delik olmayan, küçük yuvarlağın olduğu köşede 1 numara.
yorum yapacaktım ama son anda vazgeçtim.

CLR

NXP yazısının solundaki büyük nokta değil, onun çaprazındaki büyük nokta değil, sol alt köşeki küçük noktanın bulunduğu köşeyi karşına alıp bakınca soldaki pin 100 numara ordan 100 geriye sayınca 1 numarayı buluruz.

Kimse üstüne alınmasın espri olsun diye yazdım, herkes yardım etmeye çalışmış ama çok eğlenceli cevaplar olmuş. :)
Knowledge and Experience are Power

hgs

Benim cümle biraz düşük olmuş ama genelde üreticiler bu tip saçma haraketler çok yapıyorlar. Eğer entegre yeni ise netten lehimlenmiş pcb resmi falan bulamazsınız. Bu durumda küçük yuvarlak genelde 1 numaranın olduğu köşe oluyor. Mesela önümde stm32 ve atmel entegreler var. Bunların her ikisindede çarpraz 2 köşede yuvarlak var. Biri büyük biri küçük. Hangisi bir numara ?
Küçük olan 1 numara oluyor.

matador

Hepinize teşekkür ederim  ;D

Ersin

Alıntı YapKimse üstüne alınmasın espri olsun diye yazdım, herkes yardım etmeye çalışmış ama çok eğlenceli cevaplar olmuş

Nerde yazdın ? 2 nick mı kullanıyorsun?