Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

hotbird sorunu ?

Başlatan kanguner, 06 Eylül 2004, 17:46:08

kanguner

slm. bende 2 adet çanak var.1.si türksat 1cyi 2. si ise hotbirdü çekiyor.hotbird deki bazı kanlların (şifrelide - şifresizde )  alış gücü kısmındaki ibre çok düşük seviyelerde oynuyor.tabi bu durumda görüntüde kare kare bozulmalar oluyor.işin garip kısmı ise mesela bugun mtv çekmiyor ise yarın çekebiliyor. yani hangi kanalın düzgün çekip çekemediğini tahmin edemiyorsunuz.çanağın yönündede bi oynama olmadı. bu durum son bir haftadır oluyor. acaba bizim buralarda hava kötü ondanmıdır dedim ama türksat 1c süper bi şekilde çekiyor.

çözüm önerilerinizi bekliyorum. herkese kolay gelsin.

kasif

Bende yeni receiver aldım, 2 tanede 120lik çanak. Ama şifreli olsun veya olmasın, turksat veya hotbird farketmez, zamanlı zamansız takılmalar ve karekare bozulmalar oluyor. Sinyal seviyeleri de iyi olduğu halde takılıyor?

Duyduğum kadarı ile hotbird, turksattan daha kaliteli bir uyduymuş, çok daha iyi sinyal sağlamsı gerekirmiş, her ne kadar ben tam sinyal ile göremesemde böyle duymuştum.

Ersin

Soz ettiginiz kanallar aslinda sizde tam recieverin esik seviyesinde.
Mesela hava bulutlu olunca gider yada gece 1 den sonra tekrar gelir.
Bu tam sinirda oldugunuz demek, eger mesela 120lik canak ise ve 150 lige degistirirseniz bu problem kalkar, ayni zamanda recieverin tunerinden de kaynaklaniyor olabilir ki soyle : mesela Next marka reciever aldiniz
sizde o kanllar gidip geliyo fakat echostar bir raciever taktiginizda goreceksiniz ki calisiyo.Eger canak 120 lik ise hotbird MTV de gidip geliyorsa buyuk ihtimal tam ayarli değil yada kablo kotu v.s