STM32F4 Discovery Kit ile 3.2''TFT lcd Kontrolü

Başlatan XX_CİHAN_XX, 20 Temmuz 2012, 16:45:33

XX_CİHAN_XX

http://www.element14.com/community/groups/development-tools/blog/2012/05/26/stm32f4-discovery-hy32d-tft-lcd

Yukarıdaki linkte bahsi geçen projenin dosyası aşağıda verilmiştir.

http://code.google.com/p/my-hy32d-lcd/downloads/detail?name=HY32D%20CODE.rar&can=2&q=

Ancak bu proje dosyasını IAR ile derlemeye kalktığımda

main.c  
Fatal Error[Pe1696]: cannot open source file "stm32f4xx.h" C:\Users\LG\Desktop\HY32D CODE\3.2 LCD\main.c 1 
            searched: "C:\Users\LG\Desktop\HY32D CODE\3.2 LCD\" 
            searched: "C:\Users\LG\Desktop\HY32D CODE\3.2 LCD\..\TFT_LCD\Lib\CMSIS\Include\" 
            searched: "C:\Users\LG\Desktop\HY32D CODE\3.2 LCD\..\TFT_LCD\Lib\CMSIS\Device\ST\STM32F4xx\Include\" 
            searched: "C:\Users\LG\Desktop\HY32D CODE\3.2 LCD\..\TFT_LCD\Lib\STM32F4xx_StdPeriph_Driver\inc\" 
            searched: "C:\Users\LG\Desktop\HY32D CODE\3.2 LCD\TouchScreen\" 
            searched: "C:\Program Files\IAR Systems\Embedded Workbench 6.4 Evaluation\arm\CMSIS\Include\" 
            searched: "C:\Program Files\IAR Systems\Embedded Workbench 6.4 Evaluation\arm\inc\" 
            searched: "C:\Program Files\IAR Systems\Embedded Workbench 6.4 Evaluation\arm\inc\c\" 
Error while running C/C++ Compiler 

Done. 1 error(s), 0 warning(s)

hatasını alıyorum. Çözümü nedir acaba?
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

JKramer

Lib'in içinde bulunduğu klasör 3.2 LCD, TFT_LCD diye bir klasör yok. stm32f4xx.h dosyasını aramak için sizde neden oraya bakmış anlamadım. Sıfırdan proje oluşturursanız olur gibi sanki.

XX_CİHAN_XX

Onu da denedim hem keil de hemde IAR da ancak bu IDE leri daha yeni öğrenen birisi olarak olarak bir türlü beceremedim.
Bu dosyayı bulunca incelemek için hazır bir proje buldum diye sevinmiştim ama yemedi sanırım.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

JKramer

TFT_LCD diye siz bir klasör oluştursanız, Lib klasörünü de içine atsanız olur mu acaba? :)

sakkan

hocam stm32f4xx.h dosyasını bulamamış. İhtimal gördüğü yerlere bakmış. Bu dosyayı bulup ki ST nin sağladığı lib dosyalarında mevcut, aradığı klasörlerden birine kopyalarsın derler diye tahmin ediyorum. ama bu kötü bir çözüm olur. en iyisi kendiniz bir proje klasörü oluşturup ihtiyaç duyduğu dosyaları o klasöre taşımanız.

XX_CİHAN_XX

Peki tekrardan temiz bir şekilde proje oluşturmayı deneyeceğim bakalım bu sefer nasıl hatalar çıkacak karşıma :)

diot

Ben keile aktardım, çalışıyor fakat ekran dik modda.
Ayrıca bazı eklemeler yaptım bu koda, Ayrıca bazı sorunları var. Neyseki bazılarını çözdüm.
Keilde yeni bir proje açın ve oraya aktarın aldığınız kodları. ayrıca stm32f4 discovery firmware sinide eklemeniz lazım. IAR  devamlı kilitlendiği için ben kullanmıyorum.

XX_CİHAN_XX

Hocam keil proje dosyasının tümünü sıkıştırıp göndermeniz mümkün mü acaba

diot

www.yepyeniprojeler.com takip ederseniz burada bu konuda bir çok konuda paylaşım oldu. yeni projeyi daha tam hatalardan arındırmadım, o yüzden biraz beklemeniz gerekecek. Bu projeyi yayınlayacağım . baştaki link i takip edin.

XX_CİHAN_XX

Tamam hocam takip ederim teşekkürler.
(Bu arada keilde yeni bir proje oluşturdum aynı dosyalarla ama yine bir dizi hata geldi acaba nerde yanlış yapıyorum bir anlasam  :o )

diot

Bende de bir çok hata olmuştu. keilde library ayarları ile ilgili.