STM32f4-Discovery ve STDPERIPH_DRIVER Kullanımı

Başlatan OrkUn®, 23 Temmuz 2012, 17:56:53

OrkUn®

Herkese iyi günler STM32f4 Discovery kart ile bir kaç deneme yaptım saolsun bunalmıs hocamızında yazdıklarının tamamı olmasada bir kısmını okudum cok yardımcı oldu.
STM'nin sitesinden indirdiğim 7-8 adet driver dosyaları var fakat bunlarla bir türlü proje oluşturamadım. illa bi yerlerde hata veriyo bu driver dosyalarını kullanarak program geliştiren arkadaslar yardım ederlerse memnunn olurum. simdiden tesekkurler iyi calısmalar herkese..

OrkUn®

Arkadaslar cogunu düzeltmeme ragmen aldıgım hataların resmini koyuyorum.Hatada dedigine göre main.o cagrılan fonksiyonu tanımlanmamıs sembol olarak goruyo fakat hepsi kendi header dosyalarında tanımlı ve kaynak dosyalarındada fonksiyonların isleyisleri var. Neden boyle bir hata verebilir?

XX_CİHAN_XX

İlk olarak yapılmış örnek proje dosyalarını açıp oradan incelemenizi tavsiye ederim.
Alt+F7 ile option menüsüne girip oradan C/C++ kısmına gelip ... (üç nokta) yazan butona tıklayarak proje klasörünüzdeki .h uzantılı dosyaların konumlarını derleyiciye bildirmeniz gerekiyor. Bunun nasıl yapıldığını hazır projeleri açıp ta inceleyebilirsiniz.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

diot

@gerbay.

tamamen library hatası. Bi ara bende benzer hatalar almıştım. kullanılacak library yollarını projeye bildirin. bunu cihan anlatmıştı. ayrıca main.c main.h vestm32f4xxx_conf.h stm32fxx_it.c stm32f4xxc nin sonuna 1 kaç adet boş satır ekleyin. hata vermemesi için gerekli bu.
linker programı aradığı library leri bulamıyor bu yüzden veriyor hatayı.

OrkUn®

Hepinize Tesekkür ederim ama sorun Cihan arkadasımızın dediginden degildi zaten yapmıstım onları. tüm yolları option target menusunden tanıtmıstım keil'i kaldırdım tekrar kurdum ve stm32f4_dsp_stdperiph_lib dosyasında project templates kısmına kopyaladım tüm dosyaları bir sorun kalmadı fakat nedenini hala cozmus degilim ama buyuk bi ihtimal gerbay'ın dedigi sekilde bir hata vardı cunku en basta misc.o'dan alıyordum daha sonra yolları tanıttım stm32f4xx_conf.h dosyasını bulamıyordu onun adını yanlıs yazdıgımı farkettim 8) düzelttikten sonra bu hatayı vermeye basladı neyse artık düzeldi sorunum bu seferde kodun bir yerinde mantık hatası yapmısım onu arıyorum. Encoder ile darbeleri sayıyorum fakat kesme oluşmuyor. subpriority ile preemtionpriority olayını ayarlayamadım heralde forumu bi araştırayım kesme öncelikleri hakkında bulamazsam kodu yazıp bir yardım isterim. Hepinize çok teşekkürler iyi çalışmalar.

memo333

gerekli *.c dosyaları eklenmemiş.

keil fonksiyonları bulamıyor
Gömülü Linux Notları --> http://linuxedu.xyz/

diot

aynı hatalar bendede çıkmıştı. link yaparken benzer hatalar veriyordu. library pathlarını düzeltince otomatikman bunlar düzeldi.