Elektronik Malzeme - Eleman Çarşısı

Başlatan ziyaretci, 24 Temmuz 2012, 02:42:12

ziyaretci

Kolay Gelsin;

Kocaeli 'de  Elektronik Malzeme - Eleman Çarşısı  bulunur mu?

Kocaelili arkadaşlar veya orada yaşamış olan arkadaşlar varsa bir bilginiz paylaşırsanız sevinirim.

eistain_54

Hiç gitmedim ama İzmit'teydi sanırım bit pazarı dedikleri bir yer varmış.orda herşeyi bulabileceğimizi söyleyen bi mekatronik öğrencisi tanımıştım...
Her gün 24 altın verilirken bunun için kime şükredersin ey ademoğlu!?!

ziyaretci

Alıntı yapılan: eistain_54 - 24 Temmuz 2012, 02:49:59
Hiç gitmedim ama İzmit'teydi sanırım bit pazarı dedikleri bir yer varmış.orda herşeyi bulabileceğimizi söyleyen bi mekatronik öğrencisi tanımıştım...

Ooo Teşekkürler.

timer

asma

Bit pazarı demiyelim lütfen Çarşamba Center   ;D Yer olarak terminalin kuzey, kuzey-doğu tarafında kalıyor. İstanbul ve Yalovadan satıcılar geliyor. Öğrenciyseniz sabah erken gidip gezin.  ;)
Elektronik malzeme için elta,gençler,entegre ve kılıç elektronik aklıma gelenler.
Zaten çarşı küçücük yer. Meslek lisesinden yukarı  İnönü caddesine çıkıp batıya(sola) dönerseniz kısa mesafede; entegre elektronik(çıkarken solda) ,gençler elektronik (sol dönünce sağda) ve kılıç elektronik (ilerde sağda) çoğunu görürsünüz. Acısu yokuşundan inerken (İnönü caddesinden ayrılıp) elta elektroniği bulabilirsiniz.
Aradığınız her şeyi bulamazsınız ve bulduğunuzun çeşitleri içinde durum değişmez. (biz de bundan var abi)
Ben eltadan sipariş ile 1-2 entegre sipariş ettiğim oldu. Anlayışlı davranıyorlar. Tamamı için, fiyatlar biraz yüksektir. (netten sipariş ile kıyaslarsanız)

Kısaca İzmitliyim, faydam dokunabilir mi bilmem.

eistain_54

Alıntı yapılan: asma - 25 Temmuz 2012, 03:53:10
Bit pazarı demiyelim lütfen Çarşamba Center   ;D

:D iyi güldüm.Çarşamba center.İyiymiş :D
Her gün 24 altın verilirken bunun için kime şükredersin ey ademoğlu!?!

turkaymetal

Netten araştırıp siparişleri netten yapmak daha akıl karı geliyor bana arkadaşlar çünkü nette satılan ürünlerin nakliye depo gibi masrafları olmadığı için maliyetler azalıyor buda fiyata yansıyo ucuza geliyor gidip dükkandan almaktan.

Macera

Tütünçiftlikde Ağadere caddesinin başında pasajın içinde
Çavuşoğlu elektronik var ben genelde ordan alıyorum.
Elinde olmasa bile en geç perşembe günü verdiğin
sipariş cumartesi günü geliyor.
"Art without engineering is dreaming; engineering without art is calculating." -- Steven K. Roberts

mcn

levent elektroniği tek geçerim,ne arasam buldum şimdiye kadar.o da endüstri mesleğin ordaki caddede en yukarda.ama fazla malzeme alacaksam kesinlikle netten alıyorum çünkü bariz fiyat farkı oluyor
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

ziyaretci

Alıntı yapılan: asma - 25 Temmuz 2012, 03:53:10
Bit pazarı demiyelim lütfen Çarşamba Center   ;D Yer olarak terminalin kuzey, kuzey-doğu tarafında kalıyor. İstanbul ve Yalovadan satıcılar geliyor. Öğrenciyseniz sabah erken gidip gezin.  ;)
Elektronik malzeme için elta,gençler,entegre ve kılıç elektronik aklıma gelenler.
Zaten çarşı küçücük yer. Meslek lisesinden yukarı  İnönü caddesine çıkıp batıya(sola) dönerseniz kısa mesafede; entegre elektronik(çıkarken solda) ,gençler elektronik (sol dönünce sağda) ve kılıç elektronik (ilerde sağda) çoğunu görürsünüz. Acısu yokuşundan inerken (İnönü caddesinden ayrılıp) elta elektroniği bulabilirsiniz.
Aradığınız her şeyi bulamazsınız ve bulduğunuzun çeşitleri içinde durum değişmez. (biz de bundan var abi)
Ben eltadan sipariş ile 1-2 entegre sipariş ettiğim oldu. Anlayışlı davranıyorlar. Tamamı için, fiyatlar biraz yüksektir. (netten sipariş ile kıyaslarsanız)

Kısaca İzmitliyim, faydam dokunabilir mi bilmem.

ilk önce pusula almak lazım (doğu, batı,kuzey, güney  )   Çok teşekkürler :) :)   

Gelirsem üniversiteye faydanızı dokundururum.

asma

Alıntı yapılan: erkantr67 - 25 Temmuz 2012, 23:18:38
ilk önce pusula almak lazım (doğu, batı,kuzey, güney  )   Çok teşekkürler :) :)   

Gelirsem üniversiteye faydanızı dokundururum.
Gelmeyiverceksen neden sorup durun?
Gelcen tabi.  8)
Hangi bölüm, nereye geleceksin, şimdi neredesin yaz bakalım. Ben buradayım beklerim.
Kullar MYO mezunuyum, kontrol sistemleri (artık yok) ve İzmit EML elektronik bölümü.
Bir fabrikada vardiyalı elektromekanik teknikeri olarak çalışıyorum.
Malzeme tedariki ilginç bir olay.  ;) Mesela eski model bir entegre MC146823CP var elimde. Arasan bulamazsın bulsanda ne işe yarar ayrı konu.  :) 9lu tüp paket halindeler veya welwyn 1/4W %1 töleranslı metal film dirençlerim var (2000 lik şerit paketlerde) ihtiyacım yok. Atsan atılmaz.  :o Okula bile hibe edemiyorum bir sürü ıvır zıvırla uğraştırıyorlar.
Gel sen, sana satarım ben onları.  :P