Code::Blocks ile wxWidgets Kullanımı

Başlatan Tagli, 25 Temmuz 2012, 21:15:39

Tagli

Hem C++'ı hem de wxWidgets'i yeni öğrenmekte olduğum için biraz sıkıntılı bir süreçten geçmekteyim. Code::Blocks IDE'sini de yeni kullanmaya başladım. Hafif ve kolay olduğu için hoşuma gitti.

Sorunum şu: C::B'taki wxWidgets projesinden otomatik tamamlama düzgün çalışmıyor. Komple yok değil, ama bazı şeyler eksik. Örneğin wxFrame diye yazmaya başladığımda, çıkan otomatik tamamlama listesinde wxFrameBase diye birşey var ama wxFrame yok. wxFrameBase *f; dersem f-> yazarken otomatik tamamlama çıkıyor, ama wxFrame *f; dersem çıkmıyor. wxFrame'den türettiğim kendi sınıflarımda da sadece benim eklediğim fonksiyonlar otomatik tamamlamada çıkıyorlar.

Bu arada wxFrameBase nedir? wxWidgets 2.8.12 referans dokümanında geçmiyor.

Kodun derlenmesinde ve çalışmasında bir sorun yok. Xubuntu 12.04 üzerinde çalışıyorum.
Gökçe Tağlıoğlu

JKramer

wxWidgets hakkında bir bilgim yok ama Codeblocks'da kod tamamlamada bazı eksiklikler olabiliyor. Stable sürüm çok eskide kaldı, son nightly build'leri deneyebilirsiniz.

atioky_216

openCV ile ugrasırken Code Block ta çalışma isteği duymustum ama nedense adam gibi kullanamadığım için  wxdevc++ da çalışıyorum o zamandan beri, bazen de visual studio  C++ ile tabi  :-\

Tagli

Codelite'in anasayfasi cokmus veya nedense ben giremiyorum. Paket yoneticisinden yukledim. Hos bir programa benziyor. Ancak yukarida bahsettigim sorun onda da var. Hatta wxFrameBase de cikmadi bunda. Bendeki kutuphanelerde bir sorun olabilecegini dusunmeye basladim. Gerci paket yoneticisinden yuklemistim. -dev paketinin yanisira -doc paketini de yukledim ama sanirim o da bir miktar .html dosyasi kurmaktan baska birsey yapmiyor.

Bu arada C::B'un mevcut stable versiyonu 1 yili gecmis.
Gökçe Tağlıoğlu