Köhler Syaç İçin RS485 -RS232 Dönütürücü

Başlatan since1990, 31 Temmuz 2012, 17:01:52

since1990

Evet normal uart haberleşmesi sadece ne zaman data gndereceksen ona göre o pini ayarlaman lazım yani benim ilk zamanlar çslışmamasının sebebi dha data tam gitmeden ben sn75176 yı rx moduna alıyordum. O yüzden tx tamamlanmadan 75176 yı rxe alma. Bunu da baska bir 485 i rx moduna alıp gönderilen dataları oku eger son bi kaç ksrakter gitmiyorsa biraz gecikme ekle gönderme fonksiyonundan sonra.
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

LukeSkywalker

Ben de tam bunu soracaktim. Sn75176 benim gonderdigim verileri ayni hizda aktar miyor mu karsiya?

mesaj birleştirme:: 13 Mart 2014, 20:38:46

İlk olarqk 300 baudrate ile baslayan iletisim ne zaman 4800'e cekilecek programda?
Saygilar.

elektronart

Bu sayaçlarda sadece okuma mı yapılabiliyor, Örneğin sayacın saatini ayarlayabilir miyiz?
Açık Elektronik

SpeedyX

Alıntı yapılan: elektronart - 13 Mart 2014, 21:35:14
Bu sayaçlarda sadece okuma mı yapılabiliyor, Örneğin sayacın saatini ayarlayabilir miyiz?
Sayaçlara 3. şahıslar tarafından yazma yapılması kanunen yasaktır ve hapis cezası vardır!
Sayaçlara yapılan her müdahale kayıt altına alınıp, ilk okumada merkeze iletilir ve hakkınızda cezai işlem başlatılır. Bilginize...

since1990

Speedyx  sanırım yanlış anladın sistemin gerçek zaman saatinden bahsetti. Saat çarpanından değil.
Köhlerin kendi programi ile saati değiştirebiliyorsun fakat ben hiç denemdim ama neticede mantık aynı bir kez izlersin nasıl değiştiğini serial port monitör ile sonra aynısını yaparsın.
Ve evet sen baudu prograndan ayarlıyorsun sn 75176 için sadece 2ve3 pinin durumu önemli tx mi rx mi bide çıkışını yani a ve bpinlerinden birisini 1k ile vcc ye diğerini 1k ile gndye bağlamab lazım internettebbi montaj şeması bulabilirsin. :)
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

SpeedyX