Bilgisayarın Faresi Sapıttı?

Başlatan VFR, 04 Ağustos 2012, 01:55:44

VFR

Fare sağlam başka bilgisayarda çalışıyor.
Fare bozuk olsa bile bilgisayarın touch padi de çalışmıyor.
Ara ara çalışıp duruyor.

coco

bilgisayarının usb port soketinde soğuk lehim olabilir.ama toucpad çalışmaması ilginç belki virüs vardır kullandığın virüs programı bulamıyordur.

bulut_01

donanımsal hatan var belkı ısıne yarar bıos resetle yada guncelle bıde format at ondan sonra dene.
YENİLMEZ..

t2

Alıntı yapılan: pisayisi - 04 Ağustos 2012, 21:56:14
ne hiren ne linux ne pardus bunlarla hayat devam eder mi kelepçe vurulmuş her tarafınıza oof offff...
hayat devam etmeyecek zaten  sorun donanımda mı windowstamı onu anlamak için kullanılacak.

VFR

Bilgisayarın faresini kontrol eden yerde sorun var donanımsal olarak.
Özel bir donanımla mı kontrol edilir fare yoksa CPU ile mi?

muhendisbey

Benim şu anki analizim touchpad'in bozuk. Touchpad'i kapat yada geçici olarak donanım olarak sil. Fareyi böyle çalıştırmayı dene. Sorunun linuxta da devam ediyorsa donanımsaldır.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

VFR

Touchpad'i devre dışı bıraktım.
Yine aynı şey oldu.
Problem net olarak şu şekilde:
Bilgisayarı yeni açtıktan sonra 10 dakika içinde herşey istediğim gibi çalışıyor.
Ama daha sonra sorunlar başlıyor.
Bir de laptopun harddisk kısmı ısınmış şu an.
Normalde böyle bir şey olmuyordu.
Bir de bilgisayarın içini açıp temizleyeyim.
Sıcaklıkla ilgili bir şey gibi duruyor şu an.

muhendisbey

Hocam 10 dk düzgün çalışıyorsa sonra bozuluyorsa bu dediğiniz lehim çatlağı. Ama neresindedir bunu bilmiyorum.
Laptoplarda aşırı ısındığını anlamak için termal kontrol var, dediğiniz gibi olsa kendini kapatır.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

VFR

Evet dediğiniz gibi lehim çatlağı olma ihtimali yüksek.
Gözle inceleyeceğim artık bulabilirsem düzeltmeye çalışırım.