hi tech c için

Başlatan canbulut, 07 Ağustos 2012, 16:08:02

canbulut

arkadaslar selam,
bende hi tech c öğrenmek istiyorum...hangi programlar gereklidir ücretsiz edinebilirmiyim?kolay gelsin arkadaslar.

yamak

Hi tech yeterlidir.Hi tech in sitesinden son versiyonunu indirip kurabilirsiniz.

canbulut

760$ birisi 960$ birisi.:(

fgokcegoz

HiTech artık güncel değil. Öğrenmek istiyorsan, MPLABX ide + XC8 compiler ile başlayabilirsin... Lite sürümlerini microchipin sitesinden indirebilirsin. Kod kısıtlaması yoktur. Sadece optimizasyon seviyesi düşüktür. Bu nedenle normalden fazla yer kaplar, yazdığın kodlar. Eğer profesyonel işlerle uğraşmıyorsan rahatlıkla işini görecektir.
"Vicdanın ziyası, ulûm-u diniyedir. Aklın nuru, fünun-u medeniyedir. İkisinin imtizacıyla hakikat tecelli eder." (Bediüzzaman Said Nursi)

canbulut

mplabx'e baktım 301 mb sanırım free...fakat örnek,kaynak durumu nedir kullanılabilirliliği nedir ?

gogge

Alıntı yapılan: canbulut - 07 Ağustos 2012, 16:50:38
mplabx'e baktım 301 mb sanırım free...fakat örnek,kaynak durumu nedir kullanılabilirliliği nedir ?

Mplabx editör. Sadece kod yazmana yarar. Ücretsizdir. Mplabx ile birlikte C derleyisi de kurman gerekli. 8 bit mikrodenetleyiler için MPLAB® XC8 Compiler v1.00 indirebilirsin. http://www.microchip.com/mplabxc8windows

canbulut

teşekkürler googe.fakat hi tech c olaydı iyiydi. :-[

gogge

Hi-tech derleyicilerini nette bulabilirsin.

mustafa6106