$4.99 Stellaris ARM Cortex-M4F LaunchPad

Başlatan fatihinanc, 08 Ağustos 2012, 03:00:59

mehmet

Tahmini adedi belirleyemediler sanıyorum. Bu nedenle
kesin adet için ön talep yapıldı. Buna göre de imalat.
Dolayısıyla kargolanma zamanlarıda 1-2 ay ileri gitti.
Türkiye olarak düşünmeyelim dünyada kaç sipariş
olmuştur değil mi?

Saygılar...
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

kralsam

İki tane de ben istedim. Bakalım ne zaman gelecek.. 4.99$, 5$ bilr değil yani.. :)) Kartı bastıramayız o fiyata..

pea

Taa Texas'tan İstanbul'a tıkır tıkır geldi kargo, İstanbul'da olaylar saçmalamaya başladı.
Kayıtlarda saat 7'de "teslimat istisnası" dolayısıyla(Müşteri yok ya da işyeri kapalı) bana ulaştıramadıkları, saat 8'de FedEx tesisine geri döndüğü yazıyor.
Saat 6'dan beri evdeyim bir de.Şakacı şeyler.

kralsam

Alıntı yapılan: pea - 27 Eylül 2012, 22:11:31
Taa Texas'tan İstanbul'a tıkır tıkır geldi kargo, İstanbul'da olaylar saçmalamaya başladı.
Kayıtlarda saat 7'de "teslimat istisnası" dolayısıyla(Müşteri yok ya da işyeri kapalı) bana ulaştıramadıkları, saat 8'de FedEx tesisine geri döndüğü yazıyor.
Saat 6'dan beri evdeyim bir de.Şakacı şeyler.

Hocam adres hatalı olmasın. FedEx çok hızlı ve düzgün işliyor. Zira TI den bir kaç sample istedim 3 gün sürmemişti. Ürünü kargodan görüşerek takip et istersen.

pea

Adreste hata yok, 5 kere filan sample geldi.Genelde sabah 9-10 gibi gelirdi.
Bu sefer herhalde akşam olduğu için çuvalladılar.Neyse yarın gelir diyeceğim ama yarın da evde yokum.Buluruz bir çaresini artık.

mesaj birleştirme:: 28 Eylül 2012, 10:15:51

5 dakika önce geldi kargo.
Kutunun şekli Msp430 Launchpad ile aynı.
Msp430'daki gibi ayrı olarak Header, kristal ve yedek mikrokontrolcü çıkmıyor.Header ve kristal, karta lehimlenmiş şekilde geliyor.Header'lar da tanıtımında gözüken çift taraflı header.
Mini Usb yerine mikro Usb slot ve kabloya yer verilmiş.Pcb tasarımını ve imalatını büyük olasılıkla başkaları yapmış.Pcb'deki kartın dielektrik malzemesi de farklı.

İçinde gelen program da RGB led şov yapıyor, switchlerle renk değiştiriyor.Basılı tutunca hibernate moduna geçiyor ve bu özellikler seri port ile kontrol edilebiliyormuş da ama denemedim.

pisayisi

Alıntı yapılan: muhendisbey - 01 Eylül 2012, 10:55:23
paypal ile 2 tane aldım Türk lirasıyla 18 küsür'e denk geliyor ikisi. ARM'e başlangıç için güzel kite benziyor. STM32F4 biraz daha karmaşık bir kit. Sırf bu yüzden sipariş verdim.

STM32F4 birazdaha karmaşık görünebilir ancak çok daha güçlü bir geliştirme platformudur,  bir kez register yapısına ve firmware tabanlı örneklere alıştığınızda kodlarınızı st nin 8 bitlik platformlarından 32 bite kadar taşımada hiç sorun çıkmamakta. Bence elinde f4discovery kit olup da bir de ti nin kiti ile ne yapabilirim diye düşünen yapabilceklerinin daha kısıtlı olduğunu görecek...
Murat

Firzen

Benim hala gelmedi nereden geleceği ve e zaman geleceği konusunda nereden bilgi alabilirim?
Kararsız...

berat23

ben ilk önsipariş alındığında almıştım,dün geldi.

kralsam

Alıntı yapılan: Firzen - 30 Eylül 2012, 12:17:50
Benim hala gelmedi nereden geleceği ve e zaman geleceği konusunda nereden bilgi alabilirim?

Benim altığım üründen sonra maile gelen bilgilendirmede 12. ayın 7 sinde gönderilecek diyordu. Sizinki de öyle olabilir.

mozkan87

Dün benimde ilk önsipariş ile verdiğim ürünler geldi ama ti'nin sitesinden bişeyler indirmek çok uğraştırıcı, her seferinde bir sürü soru soruyor, uyuz etti beni.

muhittin_kaplan

bu aralar bir karışıklılık yaşıyorum. Postacı geliyor not bırakıyor. Postahanede ürün göremiyorum vs. şimdi TI deki durum aşağıda. Göndermiş olabilirler mi ?
Alıntı YapPrice                                                                                                                                                                           Est. Ship Date
2    EK-LM4F120XL     EK-LM4F120XL—Stellaris® LM4F120 LaunchPad Low-Cost Evaluation Kit    $9.98    11/02/2012

mozkan87

TI ürünleri fedex ile gönderiyor türkiye içinde bazı yerlerde fedex in kendisi bazı yerlerdede MNG dağıtımı yapıyor. TI'nin sitesine girip view order status deyince gönderilmişse altta takip kodu çıkıyor. Ve ürünler kargolandıktan kısa bir süre sonra ulaşıyor mesala benim ürünler 26 sında kargolanmış dün öğlen elime ulaştı fakat aynı gün sipariş verdiğimiz bir arkadaşın ürünleri henüz gelmedi. Kargo takipten bakınca aynı anda işleme tabi tutulmuşlar, tahmime göre bu durumun sorumlusu MNG.

Sizin ürünler daha kargolanmamış. Tarihi gg/aa/yyyy şeklinde değil de aa/gg/yyyy şeklinde gösteriyor TI'nin sitesi.

Firzen

Alıntı yapılan: kralsam - 30 Eylül 2012, 13:23:57
Benim altığım üründen sonra maile gelen bilgilendirmede 12. ayın 7 sinde gönderilecek diyordu. Sizinki de öyle olabilir.

valla bende öyle bir kısım bulamadım sadece Processing yazıor :S
Kararsız...

Seferi

Kampanya hala devam ediyor mu? Bende bugün sipariş versem ne zamana gelir acaba? Birde evime kadar geldiğinde kargo ücreti veriyor muyum yoksa herşey dahil 4.99$

mozkan87

Alıntı yapılan: mmilamur - 30 Eylül 2012, 18:16:29
Kampanya hala devam ediyor mu? Bende bugün sipariş versem ne zamana gelir acaba? Birde evime kadar geldiğinde kargo ücreti veriyor muyum yoksa herşey dahil 4.99$

Herşey dahil 4.99$ ekstra hiçbir ücret yok. Ancak bugün sipariş verirseniz 2013 Mart gibi gelir herhalde geçenlerde forumdan sipariş veren bir arkadaş şubat 2013 gibi bir zaman söylüyordu.