Paletli tank robotum için motor arıyorum

Başlatan kaan571, 22 Ağustos 2012, 23:32:36

kaan571

s.a   arkadaşlar paletli tank robotum için  Dual Motor GearBox   motor  arıyorum birçok firmada bulamadım acaba yardımcı olabilirmisiniz  ???

muhendisbey

Bir öneride bulunayım, Dual bulamazsan, belki 2 tane şu duvara çarpıp, tırmanıp geri dönen oyuncakardan 2 tanesini birleştirebilirsin. İşini görebilir.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

kantirici

hocam paletli şasiyi nereden temin ettiniz.Oyuncaktanmı?

CoşkuN

kaan571

Alıntı yapılan: muhendisbey - 22 Ağustos 2012, 23:42:37
Bir öneride bulunayım, Dual bulamazsan, belki 2 tane şu duvara çarpıp, tırmanıp geri dönen oyuncakardan 2 tanesini birleştirebilirsin. İşini görebilir.

dual deb kastınız  nedir alayamadım  ???
ben ürünü burdan tem,in ettim ama motor sıkıntısı var şu anda birçok firmada stok sıkıntısı var ....
http://www.robitshop.com/Tank-Palet-Seti-Track-and-Wheel-Set-Teker,PR-359.html

muhendisbey

Alıntı yapılan: kaan571 - 23 Ağustos 2012, 11:00:17
dual deb kastınız  nedir alayamadım  ???
ben ürünü burdan tem,in ettim ama motor sıkıntısı var şu anda birçok firmada stok sıkıntısı var ....
http://www.robitshop.com/Tank-Palet-Seti-Track-and-Wheel-Set-Teker,PR-359.html

2 li, sağ ve sol için ayrı motor kasıt bu. birçok yerde bulunmuyor ve pahalı benim dediğim çözüm en fazla 6-7TL tutar ikisi. 2-3TL ye de plexi kestirilebilir belki hurdadan bedava bile alabilirsin. yada daha kolayı plaket kullanırsın.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

kaan571

Alıntı yapılan: muhendisbey - 23 Ağustos 2012, 13:01:13
2 li, sağ ve sol için ayrı motor kasıt bu. birçok yerde bulunmuyor ve pahalı benim dediğim çözüm en fazla 6-7TL tutar ikisi. 2-3TL ye de plexi kestirilebilir belki hurdadan bedava bile alabilirsin. yada daha kolayı plaket kullanırsın.

hay ağzını öpim abicim öyel desene  ya aynen  öyle valla hem motorlar  öyle çok abartılı bişey değil o motorlrdan bende var oyuncak arabaların içinden çıkan motorlar peki nasıl daha ucuza nasıl yaparız  biraz daha detaylı bilgi verseniz çoks abu meret çok pahalı...

muhendisbey

Şimdi önce dediğim oyuncaktan bulmalısın. Üzerinde yaylı bir lambası var. Uzaktan kumandalı değil. tekerleri ince ve çapı büyük. Girintili çıkıntılı aynı dişli gibi bir lastiği var.

İşte bu arabadan çıkacak olan motor ve dişli tekli, yani tek motor var.
Bundan 2 tane alsan al sana çiftli.

Fazla gelen mili yada milleri demir testeresiyle kesebilirsin.
Sonrasında 2 sini japon yapıştırıcısı yada silikon tabancasıyla yapıştır. Al sana çiftli.
Ben bitirmeyi yaparken oyuncak araba 3-4 liraydı teki. Dişli kutusu yeteri kadar güç sağlar arabana emin olabilirsin.

kaan571

Alıntı yapılan: muhendisbey - 23 Ağustos 2012, 23:00:25
Şimdi önce dediğim oyuncaktan bulmalısın. Üzerinde yaylı bir lambası var. Uzaktan kumandalı değil. tekerleri ince ve çapı büyük. Girintili çıkıntılı aynı dişli gibi bir lastiği var.

İşte bu arabadan çıkacak olan motor ve dişli tekli, yani tek motor var.
Bundan 2 tane alsan al sana çiftli.

Fazla gelen mili yada milleri demir testeresiyle kesebilirsin.
Sonrasında 2 sini japon yapıştırıcısı yada silikon tabancasıyla yapıştır. Al sana çiftli.
Ben bitirmeyi yaparken oyuncak araba 3-4 liraydı teki. Dişli kutusu yeteri kadar güç sağlar arabana emin olabilirsin.

tmm anladım tşk ederim .....