MSP430 Programlama Notları 2.Baskı

Başlatan EmaNet, 25 Ağustos 2012, 18:55:33

EmaNet

MSP430 ile ilgili oluşturmuş olduğumuz bu kaynak Türkiye'deki en tecrübeli insanların yazılarından derlenerek ve seçilerek bu faydalı kaynak ortaya çıkmıştır.

Başta editörlüğünü ve derlemesini yapmış olduğum bu kitap gerek mikrodenetleyicilere giriş, gerekse MSP430 mikrodenetleyicisi hakkında önemli bir Türkçe doküman durumundadır. Bu baskısında MSP430'un SPI donanımı ve ADC10 vb. donanımlar üzerinde daha fazla durularak MSP430 ile yapılabilecek uygulamalar attırılmıştır.

Başta yazar arkadaşlar olmak üzere hepsine teşekkür ediyorum.

Bu kitabın ülkemizdeki teknik insanlara yararlı olmasını diliyor, herkesin başarılı olmasını canı gönülden istiyorum.

Zihniniz hep açık olsun.

İndirme

http://s3.dosya.tc/server3/x0Y4TS/msp430kitap.pdf.html

Erhan YILMAZ

Emeği geçen herkese teşekkürler. Gerçekten büyük bi hizmet. İlgi görmüyor diye düşünülmesin gerçekten birçok kişiye faydası olmuş önceki kitabın hatta haberini aldım Bilecik üniversitesinde bu kaynağı kullanıyorlarmış. :) Zenginleştirilmiş bu baskınında bir çok kişiye faydası olacaktır eminim.

mcn

aynen erhan hocam, örneğin ben MSP yi öğrenmeye bu kitaptan başladım  :)  ilgi görme ölçeği  burda yada başka yerlerde yazılan teşekkürler yorumlar olmamalı, bu yazarlar hayatları boyunca farklı farklı yerlerde karşılaşacaklar güzel şekilde bu kitaptaki emekleriyle.

Bu şekilde notlar kitaplar hazırlamanın zorluğunu biliyorum, ellerinize sağlık,olabildiğince çok kişinin istifa etmesi dileğiyle.
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

EmaNet

Valla yorum yapılmaması umrumda değil MSP430 ile ilgili Türkçe adam akıllı tek kitap bu! Çizgi Tagemin Boardu çıksın onuda kitaba ekleyeceğim.

OG

Bazen gorduğun karşısında yanlızca şaşakalırsın, guzelliğine bir tarif bulamazsın. İşte bu kitap öyle olmuş.

Şaşkınlık geçip de kullanılmaya başlanınca üzerinde yıllarca konuşulur.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

fatihinanc

Emre eline sağlık 2.basım içerik ve dizayn olarak çok daha güzel olmuş. Çalışma oldukça başarılı.
Bana kalırsa da referans kaynağı olarak elden düşmeyecek bir kitaba benziyor.

Bu arada Erhan'ım kitabın methedildiğini ben de çok duydum bu zamana kadar. Yani amaçlar yerine ulaşıyor ;)
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

serhat1990

MSP430 ile hiç uğraşmadım kitabı biraz inceledim. Söylenecek tek bir söz var emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Bu kitabı hazırlamak için vakit ayıran tüm arkadaşlara hayatlarında büyük başarılar dilerim.

armsistem

Alıntı yapılan: serhat1990 - 26 Ağustos 2012, 11:31:13
MSP430 ile hiç uğraşmadım kitabı biraz inceledim. Söylenecek tek bir söz var emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Bu kitabı hazırlamak için vakit ayıran tüm arkadaşlara hayatlarında büyük başarılar dilerim.

Katılıyorum bilgi paylaştıkça büyüyor.

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: fatihinanc - 26 Ağustos 2012, 10:29:52
Emre eline sağlık 2.basım içerik ve dizayn olarak çok daha güzel olmuş. Çalışma oldukça başarılı.
Bana kalırsa da referans kaynağı olarak elden düşmeyecek bir kitaba benziyor.

Bu arada Erhan'ım kitabın methedildiğini ben de çok duydum bu zamana kadar. Yani amaçlar yerine ulaşıyor ;)

Ulaşıyor Fatihim elhamdülillah. ;) Geçen konuşuyorum arkadaşla kitab yazmışınız dedi şaşırdım dedim ne kitabı! Sonradan mevzuyu anlatınca çözdüm olayı.  Meşhur olmuşuz haberimiz yok abi :)

gtekdemir

Verdiğiniz emekler için allah hepinizden razı olsun.

ayhani

Emeğinize sağlık müsadenizle kitabınızı 1amper.com'un e-kitap bölümüne ekleyeceğim.

En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

EmaNet

kantirici

Karşılık beklenmeden hazırlanan bu tarz  çalışmaların takdir edilmemesi beklenemez zaten.Emeği geçen herkese teşekkürler.

muhittin_kaplan

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: gerbay - 26 Ağustos 2012, 15:53:57
Tüm emeği geçen arkadaşların emeğine sağlık..

Kitabı henüz içerik yönünden inceleyemedim ama en başta her iki baskıda da olan birşey dikkatimi çekti ve bu konuda bir eleştiride bulunmak istiyorum.

Yazarlar kısmında Erhan YILMAZ hocamın resmi her iki baskıda da aynı fotograf ve içerik olarak da avatarında kullandığı dil çıkardığı fotografı var..

Çalışma çok güzel, ülkemizin teknik anlamda açığını kapatacak bir çalışmada Erhan hocamın daha düzgün bir fotografını görmek kitabın durumu açısından daha uygun olurdu düşüncesindeyim. Çalışma mizah içerikli bir çalışma olsa bu fotograf da kullanılabilirdi ama böyle bir kitap için biraz "gayri ciddi" bir hava vermiş gibi geldi bana..

Amacım, niyetim kimseyi kırmak ya da incitmek değil. Bu kitap bazı okullarda da kaynak olarak kullanıldığına göre örnek olması açısından da daha ciddi bir fotograf daha uygun olurdu.

Sürç-i lisan ettiysem offola.. Naçizane bir öneride bulunmak istedim sadece..

Tekrardan emeği geçen herkese ülkemize teknik anlamda bir kaynak kazandırdıkları için teşekkür ederim..
Estağfirullah hocam ne demek. Düzgün bi fotoğraf bulamadım en kısa sürede değiştircem. :)