Açılmayan laptop sorunu

Başlatan t2, 27 Ağustos 2012, 10:48:44

t2

Laptop açılmıyordu. Pili çıkardım çalışmaya başladı. Pili takıyorum  çalışmıyordu

Oksitlenme ihtimaline karşı  bağlantı noktalarını maket  bıçağı ile hafif kazıdım. Çalışmaya başladı. Anladığım kadarıyla pilin sensör uçlarında bir sorun olmuş.

pisayisi

Faydalı olabilecek bir tecrübe teşekkürler...
Murat

OG

Bizim ufaklığın cihazı da aynı, zırlayıp duruyor, bir deneyeyim bakayım.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

pisayisi

Bende bir laptop tamir tecrübemi paylaşıyım, ekranda düşey renkli renkli çizgiler windowsa kadar bilgisayar gelemiyor bile, hiç birşey seçilemiyor; çözümü arkada soğutucu blok sökülcek, grafik chipseti üflemeli havya ile çipin core kısmı hariç 40 saniye kadar gezdirilerek son kademede ısıtılcak ve laptopunuz emirinize amade ;D
Murat

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: pisayisi - 27 Ağustos 2012, 23:32:10
Bende bir laptop tamir tecrübemi paylaşıyım, ekranda düşey renkli renkli çizgiler windowsa kadar bilgisayar gelemiyor bile, hiç birşey seçilemiyor; çözümü arkada soğutucu blok sökülcek, grafik chipseti üflemeli havya ile çipin core kısmı hariç 40 saniye kadar gezdirilerek son kademede ısıtılcak ve laptopunuz emirinize amade ;D

ne kadar süre emrinize amade orasi bilinmez ;)
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Gökalp

İşe yarayacak bir bilgi teşekkürler