>>> Video Switcher

Başlatan peko, 26 Eylül 2004, 01:53:06

peko

Arkadaşlar merhaba ;

4 adet minik kamerayı girişlere bağlayıp,çıkışta tek bir ekranda 4 görüntüyüde nasıl elde edebilirim.? Yapılmış bir uygulama bilen yada fikir verebilecek olan varmıdır.. Bunlardan piyasada var şu aralar bolca ama ben kendim yapmak yada yapabilirmiyim diye fikir edinmek istiyorum.

Teşekkürler..[/img]
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

aster

gerçi bu fpga lı ama fikir verir herhalde

hocam bakmadıysanız bunlara bir bakın
http://images.google.com.tr/images?q=Video+Switcher&ie=UTF-8&hl=tr&btnG=Google%27da+Ara

Learn

kameraların siyah beyaz sa işi ucuza çözersin renkli ise birazdaha pahalıya çözersin
 bu cihazın fiyatı 85$ renkliside 130$ + kdv  
öncü güvenlik 02165370127
ALLAHIN RAHMETİ ve BEREKETİ ÜZERİNİZE OLSUN

Learn

Arkadaşım bide sana basit bir seçenek sunabilirim
ama sen quad istiyorsun
swicher istersen 922 li bir entegre ile bir picle bu işi yapabilirsin istersen devreyi sana weririm
ALLAHIN RAHMETİ ve BEREKETİ ÜZERİNİZE OLSUN

peko

Sw olayını sevmiyorum, yinede sağol ilgine..
Ben aynı anda ekranda 2 yada 4 görmek istiyorum.
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

z

İşin çok zor, bu iş için hazır IC olduğunu sanmıyorum. Varsada çarşıda pazarda kolayca bulamazsın.

Kafaya taktım ben yapacağım dersen çok hızlı bir işlemci ve ADC yardımıyla 4 kameradan gelen görüntüyü sayısallaştırıp ramda  bmp oluşturacaksın. Daha sonra verileri yatay ve dikeyde 1/2 oranında kayıba uğratacak yada 4 pixelden yararlanıp  yeni bir pixel hesaplayacaksın  ve bunu bir başka rarama aktaracaksın. Daha sonrada buradan okuyacagın verileri DAClarla ile tekrar video sinyali elde edeceksin. Bu esnada uyum içinde yatay ve dikey senkron pulslarını da sen üreteceksin.

Çıkış işlemlerinde CRTC kullanman gerekecek yada büyükçe bir CPLD işlerin bir kısmını kısmen kolaylaştırır. Yazılımla yapacaksan cok çok hızlı bir DSP kullanman gerekecek.

Zaten bu kadarını herkes kurgulamıştır.

Harcayacağın paraya büyük olasılıkla bu cihazların hazırından bir kaç tane alacağını tahmin ediyorum.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

byka

max 440cpi ye bir bak

en azından bir fikir verebilir baslangıç için
DWIN LCD Satış Türkiye email:info@kamantek.com  web:http://www.kamantek.com/shop/index.php