çizgi izleyen hatası

Başlatan atillaa, 30 Ağustos 2012, 18:05:43

atillaa

arkadaşlar çizgi izleyen robot yapıyorum ama sürekli şu hatayı alıyorum
Internal Exception:acsess violation in module 'NTDLL.DLL'
neden kaynaklanıyor acaba yardım edebilirmisiniz

codabas

bu hatayı hangi aşamada hangi programda vs... alıyorsun.
Sakarya End. Meslek Lisesi Robot Klübü robotizm.net

atillaa

isiste alıyorum aşama derken neyi kasettiğinizi anlamadım hata en son çıkıyor eğer onu soruyosanız

codabas

isiste çizgi izleyen yapmak havanda su dövmek gibi birşey olur. ama hatanızın muhtemelen tanımlanmamış bir malzemeden kaynaklanması söz konusu. devrenizi görebilirsek daha iyi bir yorum yapabiliriz aslında...

ziyaretci

Alıntı yapılan: codabas - 31 Ağustos 2012, 19:33:15
isiste çizgi izleyen yapmak havanda su dövmek gibi birşey olur. ama hatanızın muhtemelen tanımlanmamış bir malzemeden kaynaklanması söz konusu. devrenizi görebilirsek daha iyi bir yorum yapabiliriz aslında...

Hem @codabas in dediği gibi hemde isis sürümünden de kaynaklanıyor olabilir.Proteus un hangi sürümünü kullanıyorsunuz? En son çıkan sürümlerde bazı çekirdek dosya eksikleri çıkabiliyor.

atillaa

proteus v7.8 SP2 sürümünü kullanıyorum

ozgurelkt

Öncelikle Türkçe karakter kullanmamaya çalışın.  şekilde "ö" harfi ile adlandırılmış bağlantıları kaldırıp bir de öyle deneyin. eğer olmazsa Hex dosyasınında ismini Türkçe karakter kullanmadan tekrar kaydedin.

atillaa

Alıntı yapılan: ozgurelkt - 01 Eylül 2012, 18:35:47
Öncelikle Türkçe karakter kullanmamaya çalışın.  şekilde "ö" harfi ile adlandırılmış bağlantıları kaldırıp bir de öyle deneyin. eğer olmazsa Hex dosyasınında ismini Türkçe karakter kullanmadan tekrar kaydedin.
teşekkürler deniycem

fatih6761

NTDLL kütüphanesine erişim engellendi diyor hata mesajında. Programda yönetici yetkisi gerekiyor olabilir. Varsa bir Yönetici hesabıyla programı çalıştırın. Bir virüs taraması yapmanızı öneririm. ( Ad-Aware Antivirüs olabilir mesela... )

atillaa

arkadaşın dediğini yaptıktan sonra o hata ortadan kalktı
ama yidene baştaki sorunlar devam ediyor potansiyometreleri okumuyor

codabas

pot okutma işlemini nasıl yapıyorsun. analog mu?yazılım olarak ne kullanıyorsun.

atillaa

evet analog olarak okuyorum zaten kafamı karıştıran pot ların yarısını okuyup diğerlerini okumaması

codabas

yanlış değişken tipi kullandığından dolayı olabilir. ADC işlemini 8 bit ayarladıysan "int" 10 bit kullandıysan "long" tipi değişken kullanmalısın. tabii bu söylediklerim C için geçerli.

atillaa

int yapmıştım değiştirdim long int yaptım ama hata aynı 4 tane pot okumuyor   ???

fatih6761

İlk resimdeki uyarılar halâ gözüküyor mu? Gözüküyorsa POTların Özelliklerinde Value değeri sayısal değil diyor. Oraya da POTların değerini girin...
Projenin ISIS ve HEX dosyalarını atarsanız daha kolay yardımcı oluruz...