Sudan ucuz Android PC

Başlatan serdararikan, 09 Eylül 2012, 22:38:54

serdararikan

Type:ARM Cortex-A5
Memory:512MB, Storage:4GB
Company:Telechips
Main Frequency:1.0 Ghz
Core Type:TCC8925K 45nm
Architecture:HD video decoder(1080P@30Fps)
HD Video encoder(1080P@30Fps)
GPU offers 3D graphic with OpenGL ES2.0 and OpenVG 1.1
Strong Power Manage Unit
I2S Master & Slave Interface for Audio
2D/3D GPU inside (mali400)
Video Output:Standard HDMI Interface(HDMI 1.4)
Power consumption:Main Unit + 2.4G sender(Mouse) ≤600mA@5V
Memory(DDRIII):DDR3: 512M
Nand Flash:Internal  8G Nand Flash
WiFi:IEEE 802.11 b/g/n(Internal USB Wifi Module)
WIFI Mobile DISPLAY:Support wifi connect with Mobile display
DLNA:DIGITAL LIVING NETWORK ALLIANCE
WPS:Wireless Provisioning Services
Interface:DC-IN:Micro 5V/1A
USB Socket:Standard Micro -5Pin USB Port(OTG)
USB Socket 2:USB A Type,Support 2.4G Mouse、Keyboard,Game.
HDMI socket:Support HDMI(Mini-19Pin)
TV-Out Jacket:Support(optional support with earphone jack)
Language:Support Multi Languages
Input Method:Android Keyboard And 2.4G Keyboard Mouse
Applications:Audio:Music Player(MP3/WMA/WAV/OGG/AAC/FLAC/3GP...)
Video:Movie Player(MPEG2/4/H.264/ VC-1/AVI/WMV/MKV/MOV/RM/RMVB...),Picture Viewer:Gallery
Size:Length:82mm,Width(:26.5mm,Height:13.8mm(Max)
unit weight:30g

adamlar aşmış kendini.HDMI dan TV ye bağlanan Android 4.0 OS lu PC yapmışlar hemde 40$

http://www.ebay.com/itm/Mini-White-Google-Android-4-0-PC-1G-DDR3-4GB-HDMI-WIFI-TV-Player-BOX-/200816561415?pt=US_Internet_Media_Streamers&hash=item2ec1998d07

Saruman

serdararikan

serdararikan

ben google ın mobil işletim sistemleri ile yetinmeyeceği,ilerde desktop ve laptop lar için de OS lar yazacağını düşünüyorum.

Veli B.

Bunu zaten yaptılar(bknz. chromium OS), (bu benim görüşüm...) henüz mobil platformda yeterince gelişmediklerini düşündükleri için 2005 te androidi aldılar ve çalışmalara başlayıp ilk sürüm hazır olunca, bunu ön plana çıkardılar. Ardından da Chrome OS duyuruldu ve geçen sene yeni Chrome olarak yayınlandı. Sanıyorum 2013 te Cloud Commputing kavramını, hepimiz yoğun bir şekilde duyacak ve hayatımıza entegre edeceğiz.

Pratikte, bizim gibi ülkeler için 2 temel sorun var; yüksek band ihtiyacı ve data ücretlendirmesi. Türkcell 1. konuda ciddi yatırım yapıyor ama 2. konuda ne olur kestirmek zor.
Dünya genelince ise, 4g ve GPS frekanslarının enterfere olması var idi, fakat 2 farklı çözüm birleşince bu sorunda kalktı gibi.
1. çözüm JAVAD tarafından patentli bir alıcı ve soft filtre ile düzeltildi.
2. çözüm ise 4g için GPS frekanslarının ölü bölgelerinin aktif kullanılması oldu.
2013 te ciddi bir patlama bekliyorum cloud ile ilgili.

muuzoo

Cloud olayı bir nevi eskiye dönüş gibi. Eskiden de bilgisayarlara terminaller vasıtası ile bağlanılıp işlemler yaptırılırdı sonra kişisel bilgisayar kavramı gelişti ve yaygınlaştı . şimdiyse tekrar uzaktaki bilgisayara dönüş yaşıyoruz.
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...