Bozuk ses sistemi için kondansatör

Başlatan Cemre., 11 Eylül 2012, 22:24:08

Cemre.

İyi akşamlar :) 

Amfi katında şişmiş, sıvı akıtmış bir kaç filtre kondansatörü gördüm evdeki müzik setimde. Sanırım bu yüzden de sürekli cam sigortası atıyor, o da 3.15A ve 250V. Sizce sadece kondansatörler mi bozuktur yoksa entegreye vs. zarar vermiş midir?

Eğer sadece kondansatörleri değiştirdiğimde düzelecek gibi gözüküyorsa bu kondansatörleri internetten temin edebileceğim bi site önerebilir misiniz.

Aslında bluemavi'den almayı düşünüyorum ihtiyacım olan değerlerde hepsini buldum ancak, sanırım bunlar 85ºC'a dayanıklı ancak amfide kullanılan kondansatörlerin üzerinde 105ºC yazıyor. Acaba sıkıntı olur mu?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :)

F.T

çalışma sıcaklığını belirtmiş.105 derece olsa daha iyi olur tabikisi ama 85 tede sorun olmaz.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

Cemre.

Peki sizce, sorun sadece kondansatörlerde midir? Yani görüntü olarak hiç bi sorun gözükmüyor ancak sigortasını değiştirip denemekten (yine attırdı sigortayı) başka hiç bir müdahalede bulunmadım.

pea

Genelde ses entegrelerinde kısa devre, aşırı ısınma gibi sigortalar bulunuyor.Bir de cam sigorta varmış, kolay kolay bir şey olacağını sanmam entegreye.

Cemre.

Peki, teşekkürler yardımlarınız için, bakalım değiştirelim şu kondansatörleri, neler olacak :)