Hi-Tech Dosya Kopyalama Sonucu Hex Silinmesi

Başlatan serhat1990, 13 Eylül 2012, 13:04:58

serhat1990

Merhaba PicProje Ailesi ;

Bir sorum olacaktı . Bazen hi-tech'de program dosyamı başka bir yere yedeklemek için kopyaladığımda kopyaladığım dosya içerisindeki hex kayboluyor. Bu sorun neden kaynaklanabilir . Sizde böyle bir sorun yaşıyormusunuz ? Her zaman değil örnek verecek olursam 5 kopyalamanın 2'sinde hex kaybı yaşıyorum.

İyi çalışmalar herkese ...

Erol YILMAZ

O işin aslı şöyle oluyor .

Hi-tech derleme işlemine başladığında en son derleme ortamındaki çıktı dosyalarını (HEX, COF vs.) siliyor.
Sonra bulunduğu ortamda yeniden oluşturuyor...

Ben programı bir yandan geliştirip bir yandan yedek alırken eski klasörün kopyasını alıyorum. yeni isimle kaydedip buradan devam ediyorum.

Fakat eski klasörün adını da değiştiriyorum,
Böylece eski HEX dosyayı da kaybetmemiş oluyorum...

serhat1990

Hocam kusura bakmayın işlerin verdiği yorgunlukla olsa gerek tam anlayamadım açıkçası ,

Alıntı yapılan: Allegro - 13 Eylül 2012, 15:02:05
Ben programı bir yandan geliştirip bir yandan yedek alırken eski klasörün kopyasını alıyorum. yeni isimle kaydedip buradan devam ediyorum.

Bu aşamada ana dosyadaki hex kaybolmuyormu ?

X-Fi

Proje dosyalarınızı açık şekilde saklamayın rar veya zip olarak yedekleyin. Tekrar çalışmanız geldiğinde rar içinden çıkarır çalışırsınız. Mplap bunu tek tuş ile yapıyordu yanlış hatırlamıyorsam dosyalara virüs bulaşması antivirüs programınızın verilerinize zarar vermesi gibi facialarla karşılaşabilirsiniz.

kolay gelsin.
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

serhat1990

Alıntı yapılan: X-Fi - 13 Eylül 2012, 16:38:51
Proje dosyalarınızı açık şekilde saklamayın rar veya zip olarak yedekleyin. Tekrar çalışmanız geldiğinde rar içinden çıkarır çalışırsınız. Mplap bunu tek tuş ile yapıyordu yanlış hatırlamıyorsam dosyalara virüs bulaşması antivirüs programınızın verilerinize zarar vermesi gibi facialarla karşılaşabilirsiniz.

kolay gelsin.

Anladım hocam bilgi için çok teşekkür ederim  .

İyi çalışmalar.