Koli içine kutu yerleştirme programı

Başlatan JKramer, 15 Eylül 2012, 10:31:42

JKramer

Merhaba,

Başlıkta belirttiğim şekilde bir program var mı acaba? Demek istediğim; ölçülerini bildiğimiz bir koliye, yine ölçülerini bildiğimiz kutuları en uygun şekilde nasıl yerleştirilebiliriz?

EGE

Böyle hazır bir program bulamasınız ancak yapmak lazım .

kolaygelsin

The Gariban

Hocam
Koli çok büyük değilse ben excelde birşeyler yapmaya çalışayım 2 boyutlu olanları var.Örneğin sunta tabakayı siparişe göre en optimum şekilde kesmek için firmaların kullandıkları var. Ancak 3 boyutlusu varsada pahalıdır.

Yaklaşık değerleri verirseniz ben uğraşmak isterim .Bir iki optimizasyon pdfi indirdim isterseniz pdf leride özel mesajdan gönderirim.
Kolay gelsin

JKramer

Koliler çok büyük değil, 60x40x30'du galiba en büyüğü. Kaç tane sığacağını genel olarak biliyoruz artık, ben çok daha büyük kolilere farklı boyutlarda kutuları optimum şekilde koymak için insanlar ne yapıyor, bir yazılım var mı diye merak etmiştim.

Yasal açıdan sorun yoksa dökümanları buradan paylaşabilirsiniz, incelemek isterim. Yoksa özelden alayım :).

muhittin_kaplan

X-Fi

hocam hacim le yerleşim farklı bişey,

Değişik ölçülerdeki küçük kutuları hacmini değiştirmeden, büyük kutunun hacmine en yakın değerde sıraya koymak yanlış anlamadıysam amaç.
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)