İnternet Explorer ile ilgili uyarı

Başlatan arm-beginner, 18 Eylül 2012, 08:44:31

muhittin_kaplan

Gerbay haklı,
Androidle cepte,Crome ile Nette, Gmail İle mail, Google Docs ile döküman, Bloger ile blog. Zaten Aradığımız herşeyi biliyor, Map ile nerde olduğumuzuda biliyorur. her yerde var bu google. 11 elylül sonrası CIA nın elindedir google.

Mobil Flash Player destek vermiyor artık. Bu arada MS WPF geliştiriyor (Flash ın yerini alacak) acaba neden ?

muhittin_kaplan

crome kullanıyorum. ne yapsam bilmiyorum.

eistain_54

Alıntı yapılan: gerbay - 19 Eylül 2012, 17:35:56
hocam 11 eylül sonrası değil, google kurulduğundan beri öyle, temeline çimentoyu cia döktü zaten..

Sadece kaynağınızı merak ettiğim için soruyorum.Böyle bir itham için nereyi kaynak gösterirdiniz?
Her gün 24 altın verilirken bunun için kime şükredersin ey ademoğlu!?!

muuzoo

Alıntı yapılan: gerbay - 19 Eylül 2012, 20:37:05
eğer bilgisayarda özel bilgileriniz varsa bilgisayarı çalışır halde boş bırakmayın..

Bence gereksiz bir şüphe. Eğer isterseniz chromium projesi var. Kaynak kodları açık ve chrome tabanlı. Eğer bir backdoor olsaydı şimdiye kadar çoktan bir şeyler duyulurdu.

http://www.chromium.org/Home
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

muuzoo

Alıntı yapılan: gerbay - 19 Eylül 2012, 22:45:40
hocam o zaman indirip derleyin ve güncellemeleri kapatıp o şekilde kendi derlediğinizi kullanın..  onların hazır sunduğu paketi kullanmayın

Hocam zaten chromium projesi bu sebeple doğdu. Hatta ubuntu depolarında da chromium bulunuyor. Google bağlantıları temizlenmiş bir sürüm, bildiğim kadarıyla google'a rapor göndermiyor.
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

Tagli

muuzoo hocam, aslında durum tam tersi. Google Chrome, açık kaynaklı Chromium'u temel alarak geliştirilmiş. Kendi sitesinde şöyle yazmışlar:
Alıntı YapThe Chromium projects include Chromium and Chromium OS, the open-source projects behind the Google Chrome browser and Google Chrome OS, respectively.

Chromium da istenirse Google hesabıyla ilişkilendirilebiliyor. Bu durumda zaten yine herşeyimizi görüyor demektir. Ama geçmiş, şifre ve bağlantı senkronizasyonu düşünüldüğünde, "Varsın izlesin beni Google" diyorum, çünkü bu özellikler çok kullanışlı. Zaten pek gizli saklı işleri olan biri değilim.
Gökçe Tağlıoğlu

pic365

Yaklaşık 7 yıldır Internet Explorer kullanmıyorum ama şimdiye kadar haberdar olduğum güvenlik testlerinin çoğunda IE'nin performansı fena değildi. Haber konusu olan seviyedeki bir açık her tarayıcıda zaman zaman ortaya çıkabilir, fakat Almanya'daki bir kurum IE kullanmayın dedi diye ulusal medyanın bunu manşete taşıması yanlış bir algı oluşturuyor. Ben Internet Explorer'ın daha güvensiz bir tarayıcı olduğuna dair yeterli kanıt göremiyorum.

muhittin_kaplan

Alıntı yapılan: gerbay - 19 Eylül 2012, 20:37:05
eğer bilgisayarda özel bilgileriniz varsa bilgisayarı çalışır halde boş bırakmayın..
Hocam iş-aşk-meşk bizde karışmaz.
O bilgisayarlar net e hiç bağlanmaz.

JKramer

http://technet.microsoft.com/en-us/security/bulletin/ms12-063

Düzenli olarak güncelleştirmeleri yüklemeyenler, yamayı yukarıdaki adresten indirebilir.

teknikelektronikci

Microsoft googe chrome aplle safari ne olursa olsun bence istedikten sonra her türlü girerler diye tahmin ediyorum peki ubuntu ? RISC OS debian bu  gibi isletim sistemlerinde durum nedir ?
ayrica bu gibi bir tehlike varsa buna gerekli kurum ve kuruluslar niye müdahale etmiyor? simdi sizin yazdiklariniz kar$isinda bizim bilgisyarimizi hic nete baglamamamiz gerekiyor veya özel fotograf ve bilgileri barindirmamamiz gerekiyor.

su an apple kullaniyorum ve görüyorumki her bir seyde benim hesabima baglanmami istiyor yani kontrol sürekli onlarin elinde zaten...

bende sasirdim kaldim adam akilli isin uzmani bir arkadas cikipda aciklama yapabilirmi ?
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!