Ynt: stm32f ile ilgili bir sorun

Başlatan tutay, 20 Eylül 2012, 17:54:47

tutay

Merhabalar;
Stm32f ile ilgili uygulamaları çalışıyordum fakat şöyle bir sorunum var.
1) Keil ile beraber gelen uygulamaları karta yükleyip çalıştırabiliyorum. Yalnız karta yüklenen programa karttaki siyah reset tuşuna basmadan çalışmaya başlamıyor.
2) Kendi yazdığım programları ise 2 gündür uğraşmama rağmen çalıştıramadım. Sorunun yazdığım kodlarlar alakalı olduklarını sanmıyorum çünkü formudaki kodlarla da denedim fakat kartta gene tepki yoktu.

Sistemin win7 64 bit acaba bununla ilgili bir problem olabilir  mi yada  en başta kartı bilgisayara bağladığımda flash butonu altında erase demiştim bununla alakası olabilir mi? Z hocanın anlattığı bütün adımları da 2 gündür defalarca kontrol ettim tekrar tekrar denedim ama yine kartta bir tepkisizlik durumu devam ediyor. Debug işlemide kartla çalışma da while kısmına gelip kalıyor öyle f11 tuşu breakpoint atmama ve f5 le çalıştırmama rağmen aktif değil.

mesaj birleştirme:: 20 Eylül 2012, 18:23:19

Hocalar debug işlemi SystemInit kısmıda iiken satır satır ilerliyor fakat int main() içine gelince orada kesiliyor
http://a1209.hizliresim.com/11/n/d771v.png
resim belki yardımcı olur debug işleminde int main() nin içine girmiyor yüklenen programın çalışmaması sorunu da cabası.

diot

debug olayını bilmiyorum ama derledikten sonra kite programı atarken kullandığımız programlama menüsünü şu şekilde yapmanız gerek.soldaki proje ismini sağtıklayıp (options for target 'xxxxx' i açtığınızda utilities  menüsünde use external tool işaretli olacak. command satırına (bendeki programın kurulummuna göre)
C:\Program Files\STMicroelectronics\STM32 ST-LINK Utility\ST-LINK Utility\ST-LINK_CLI.exe

argument kısmına : -c SWD -p "$H@H.hex" -Rst -Run
yazmalısın. Bu durumda program kite atıldıktan sonra reset tusuna basmadan hemen başlar.
flash menüsünden download a bastığınızda derlediğiniz programı kite atacaktır.

tutay

Hocam olmadı yalnız bende stm32f407vg discovery kit var yani çipi programalamak için ayrı bir donanım yok.

mesaj birleştirme:: 21 Eylül 2012, 02:06:29

bende keil ile alakalı bir problem varmış attolic true studio kurarak sorunu halletim teşkkürler cevap için