Yandex Browser Çıkarmış

Başlatan Elektroemre, 02 Ekim 2012, 00:45:01

Elektroemre

Evet arkadaşlar,

Yandex'in Google'a olan savaşında bir kilometre taşı daha, Yandex web browser;
http://browser.yandex.com/

Hayırlı olsun :)

Tagli

Linux versiyonu henüz çıkmamış, "Üzerinde çalışıyoruz" diyorlar.
Gökçe Tağlıoğlu

subram

Henüz Türkçe sürümüde çıkmamış. bekliyorum. Yandex ile ilgili küçük bir bilgi; Kril alfabesi kullanan ülkeler dışında sadece Türkiye de faaliyet gösteriyor. Nereden geliyor bu özel ilgi çok merak ediyorum.
http://www.elektronark.org  Türkiyede Elektronik Kültürünü Değiştirmeye Geliyoruz

OG

TR'nin stratejik önemini de, TR'nin potansiyelini de biliyorlar.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Okan AKÇA

rusyada en çok kullanılan arama motoru ancak google  tartışılmaz

mustafaelektro

haritalama amaçlı yollarda gezen araçlarının olduğunu biliyoruz, bu araçların askeri bölgeleri çektiğini ve bundan rahatsız olarak şikayet edildiğini de bilirsiniz. ruslarla suriye yakınlığı malum. uçakla askeri malzeme taşındığı bilgisi var. birde bu sabah bir köşe yazarının fransada bir tanıdığından öğrendiklerini okudum. yazıya göre uçaktaki malzemeler arasında tankların üzerine takılan bir tür aparat varmış ve bu aparat uydu ile bağlantı kurup hedef tayinini canlı olarak daha iyi yapıyormuş. bu teknolojiyi başka örneklerle de destekliyor yazar.
bunların ardından sadece türkiyede yandex var haberini okuyunca paranoya yapmamak mümkün değil...

elektronik

ByTEK

Alıntı yapılan: elektronik - 13 Ekim 2012, 13:02:58
Türk arama motoru

http://www.thelira.com/haber/107712/

Biraz geç kalındı sanki.. Neyse hayırlısı olsun diyelim. İnşallah başarılı olurlar.

subram

Alıntı yapılan: 3L3CTRO - 13 Ekim 2012, 13:39:36

Biraz geç kalındı sanki.. Neyse hayırlısı olsun diyelim. İnşallah başarılı olurlar.

Sonu Pardus gibi olmaz umarım.
http://www.elektronark.org  Türkiyede Elektronik Kültürünü Değiştirmeye Geliyoruz

Pyrodigy

Yandex rusya devletlerinde çok tutuluyor. Türkiye için ciddi yatırımlar yapıyorlar. Şu an yandex map gogle dan çok daha iyi.
Umarım google un tahtına otururlar diyeceğim ama bu çok uzak gözüküyor zira google sadece arama motoru olarak algılamamak lazım, api leri şu an tartışılmaz, hele ki android için yaptıkları altyapıya yetişmek mümkün değil.... Apple ı bile kısa vadede silecekler. Google tüm ağırlığını ve gözünü tablet ve akıllı telefonların işletim sistemleri ve uygulamalarına yoğunlaşmış durumda...Geleceği görüp bizi nasıl sömüreceklerini çok iyi biliyorlar!
Yandex ise bu konuda henüz bebek düzeyde. Bakalım görücez neler yapacaklar!

mesaj birleştirme:: 13 Ekim 2012, 17:26:19

Alıntı yapılan: mustafaelektro - 13 Ekim 2012, 08:59:11
haritalama amaçlı yollarda gezen araçlarının olduğunu biliyoruz, bu araçların askeri bölgeleri çektiğini ve bundan rahatsız olarak şikayet edildiğini de bilirsiniz. ruslarla suriye yakınlığı malum. uçakla askeri malzeme taşındığı bilgisi var. birde bu sabah bir köşe yazarının fransada bir tanıdığından öğrendiklerini okudum. yazıya göre uçaktaki malzemeler arasında tankların üzerine takılan bir tür aparat varmış ve bu aparat uydu ile bağlantı kurup hedef tayinini canlı olarak daha iyi yapıyormuş. bu teknolojiyi başka örneklerle de destekliyor yazar.
bunların ardından sadece türkiyede yandex var haberini okuyunca paranoya yapmamak mümkün değil...
Konuyla alakası olmasada rusya böyle basit bir hata ile teknolojik ve askeri sırlarını bize (tabii amerika hesapta yoksa) kaptıracak kadar salak olacağını zannetmiyorum!
Eğer öyle bir hata yaptılarsa ve amerika bu teknolojiyi ele geçirdiyse ( türkiyeyi kullanarak) dünyanın en salak ülkesi diyebiliriz ki hiç sanmıyorum!
Persistance is the name of the game in this business....

sakkan

Yanlız browser chrome tabanlı galiba. Yakışmıyo yandexe

Tagli

Alıntı yapılan: sakkan - 13 Ekim 2012, 23:06:21
Yanlız browser chrome tabanlı galiba. Yakışmıyo yandexe
Google yapınca yakışıyor ama? Google Chrome, Chromium adı verilen açık kaynak kodlu projeden türemiş. Bunda yanlış birşey yok, tam tersi teşvik edilmeli ama Yandex de bu yolu seçtiyse onu eleştiremezsin.
Gökçe Tağlıoğlu

sakkan

Alıntı yapılan: Tagli - 14 Ekim 2012, 08:01:01
Google yapınca yakışıyor ama? Google Chrome, Chromium adı verilen açık kaynak kodlu projeden türemiş. Bunda yanlış birşey yok, tam tersi teşvik edilmeli ama Yandex de bu yolu seçtiyse onu eleştiremezsin.

Chromium adı verilen açık kaynak kodlu proje google tarafından başlatılmamış mı? Sanki öyle gibi. chromium blogunun altında ©2008 Google ibaresi var. Ben yanlış çıkarım da yapıyo olabilirim. Bi de ben eleştirmedim. Benim yandexten beklentilerim daha fazlaydı. Bence kendisi de sıfırdan iyi birşey çıkarabilirdi.

subram

Alıntı Yap
Yandex'in Türkiye'nin Spor Kulüpleriyle yapmış olduğu anlaşma ile gsyandex.com dan sonra fbyandex.com.tr hizmetini devreye sokuyor . Peki Şimdi bjkyandex için çalışmalar olduğunun bilgisine ulaştık bu bilginin bir kanıtı da bu adres bjkyandex.com , Bu site Beşiktaş Kulübünün Resmi sitesine yönleniyor ve buradan da anlayacağımız gibi yakın bir tarihte anlaşma sağlanabilir

Alıntıdır

Extreme

Yandexin başarılarının devamını dilerim. Oldukça fazla yatırım yapıyolar.