Mcu tavsiyesi

Başlatan SpeedyX, 19 Ekim 2012, 09:38:58

SpeedyX

Merhaba

2 ADC, 2 DAC, USB, EEPROM/self-write özelliği olan kütüphaneleri oturmuş uygun fiyatlı işlemci önerebilir misiniz?

ADC/DAC 10 bit - 12 bit olabilir.

Pyrodigy

Alıntı yapılan: SpeedyX - 19 Ekim 2012, 09:38:58
Merhaba

2 ADC, 2 DAC, USB, EEPROM/self-write özelliği olan kütüphaneleri oturmuş uygun fiyatlı işlemci önerebilir misiniz?

ADC/DAC 10 bit - 12 bit olabilir.
Gömülü DAC lar için dsPIC lere bakmalısın.
Persistance is the name of the game in this business....

muhittin_kaplan

SpeedyX

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 19 Ekim 2012, 10:13:34
stm32f100rb
Bunun USB lisi olsa TR de bulunan, tam istediğim gibi.
PIC istemiyorum.

diot

stm32f103-107 serisine baktınmı ? ebaydan alabilirsin.

Mucit23

STM32F103 serisine bak. VC serisinde olacaktı sanırsam

SpeedyX

Bu güzelmiş, olabilir.
http://www.st.com/internet/mcu/product/164486.jsp

Mesela 100 tane alsam kaça çıkar tanesi?
Ne kadar zamanda elimde olur?

SpeedyX

Bunu TR de bir firmadan bulup faturalı alsak gider göstermek için daha uygun olurdu ama 2.5$ uygun geldi bana.

Normalde daha az pini olan daha ufak birşeye ihtiyacım var ama sanırım bunu seçeceğim.

Herkese teşekkürler.

diot

Fatura işini muhasebecinle görüşmeni tavsiye ederim. Gerekirse satıcıya fatura kestir. Ama bu fatura nasıl kullanılır bilemem.

anladinmi

Dikkat edin de MCU 'ler patates baski çikmasin.
Sonra niye programlanmiyorum demeyin.
Kolay gelsin.

SpeedyX

Alıntı yapılan: anladinmi - 19 Ekim 2012, 14:24:42
Dikkat edin de MCU 'ler patates baski çikmasin.
Sonra niye programlanmiyorum demeyin.
Kolay gelsin.
Patates çıkmaması için ürün tesliminden sonra para yatırılması için onay sistemi yok mu acaba?

muhendisbey

Alıntı yapılan: SpeedyX - 19 Ekim 2012, 15:43:48
Patates çıkmaması için ürün tesliminden sonra para yatırılması için onay sistemi yok mu acaba?
Ebay'de eğer ürün bozuk çıkarsa dava (CASE) açarak paranızı iade alabilirsiniz. Ama genelde o safhaya gitmez satıcıya mesaj atarak paranızı geri alabilirsiniz.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

EMG81

dac ları harici kullan. Microchip in dac ları güzel. hız gerektirmiyorsa i2c olanlarını kullan. 2 tane yol ile çözersin işi. 6 pin li ve küçücükler. Hız lazım ise spi olanlarını kullan. Bunlar 8 pin.
Dac işlemci seçmeni negatif yönde etkiliyor. Yani x model işlemci var. Üzerinde istediğin her şey var sadece dac yok, yada 1 tane var. Bu yüzden senin değerlendirmene giremiyor.