PC de Iphone uygulamaları geliştirmek

Başlatan z, 05 Kasım 2012, 12:39:32

teknikelektronikci

time maschine bunun icin düsünülmedi (en azindan ben böyle bilyiorum) benim NAS var ve wifi ile oraya baglanyior veya harici disk takmaniz lazim ama kendi icinde backup olustirma yapmiyor.

arkadaslar birde ben bir sey sorayim Objektive c ile seri haberlesme yapmak istiyorum (bilenler biliyordur seviye baslangic seviyesi=)) internette bir framework buldum direkt ftdi chipine erisiyor fakat prefenance pane uygulamasi (paketi) calismiyor buna bilgisi olan göz atabilirmi ? veya en azindan kendi makinasina kurup deneyebilirmi ? calismayan kisim ayarlarda serialconnect uygulamasi.

link : http://serialconnect.googlecode.com/svn/trunk/
http://code.google.com/p/serialconnect/
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

z

Xcode programini kurdum oylesine kurcalayip bir proje dosyasi olusturdum.
projeyi run ettim ekranda iphone olustu simdi xboxdan bir turlu cikamiyorum.
Ekranda C denemebilecek kodlar var.

PC de en kotu ihtimal task managerdar uygulamayi sonlandirabiliyoruz.
MAC de bu durumdan nasil kurtulacagim?

Kodlari calistir dedigimde developer password istedi bunu cancel ile gectim.
Developer password almadan kodlarimi debug edemeyecekmiyim?

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

gumush

Command  ile Spacebar'a basinca spotlight cikacaktir , buradan activity manager yazarak task manager benzeri yazilimina ulasabilirsiniz.

Hikmet Gumus  izmir

z

Bu isletim sistemine kisa zamanda adapte olmak icin ozet bilgilerin yeraldigi bir site varmi?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

teknikelektronikci

mac de task manager icin alt cmd esc e basin xcode dan cikmak icin asagida logoya sag tiklayip sonlandiri tiklayin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

teknikelektronikci

print screen fonksionlari cok güzel mac de
bu arada bir sorum olacak gumush hocam objektive c bilyiormusunuz ?

gumush

Bende mac'de yeniyim , aslinda aklimda var ( objective c ), stanford'un videolarini download etmistim, yazin bakmayi planliyordum ama acikcasi yaz bir turlu gelemedi benim icin , islerin yogunlugundan...
Hikmet Gumus  izmir

teknikelektronikci

anladim ben dün ufakdan türkce objektive c notlari diye bir döküman olusturmaya basladim ama bende objektive c de yeniyim tecrübem yok, birlikte calisabiliriz diye düsünmüsdüm picproje icin bir el dökümani kaynak kitap veya c-objektive dersleri seklinde olusturabiliriz.

gumush

Yonetim acisindan sorun olmaz ise be  videolari bir yere yukleyebilirim ...

mesaj birleştirme:: 15 Temmuz 2013, 10:17:49

Yonetim acisindan sorun olmaz ise be  videolari bir yere yukleyebilirim ...
Hikmet Gumus  izmir