PC de Iphone uygulamaları geliştirmek

Başlatan z, 05 Kasım 2012, 12:39:32

teknikelektronikci

devoloper lisansi  almayi düsündüm ama iphone /cocoa app konusunda basit uygulamalrdan ileri gidebilmis değilim, bir tek beta versiyon u önceden deneyebilmek icinde degmez =) Z hocam evet mac mini sicin icin uygun olabilir i5 i7 takilmayin core2 duo var bende 4 isletim sistemini ayni anda kosturuyorum =) (Vmware fusion ve ssd ile)
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

CaFFeiNe

hocam basitçe anlatabilirmisiniz pc üzerinde mac os çalıştırmayı bi elleyip koklamak istiyorum bende

bide hangi program/dosyaları indirmemiz gerekiyor link verirseniz

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: CaFFeiNe - 17 Haziran 2013, 16:49:07
hocam basitçe anlatabilirmisiniz pc üzerinde mac os çalıştırmayı bi elleyip koklamak istiyorum bende

bide hangi program/dosyaları indirmemiz gerekiyor link verirseniz

hocam bana hitaben sorduysaniz bende mac var vmware derken windows ubuntu vs onlari kosturdum (mac üzerinde)
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

z

2.6GHz Quad-Core Intel Core i7
16GB 1600MHz DDR3 SDRAM - 2x8GB
1TB Serial ATA Drive @ 5400 rpm
Apple Wireless Keyboard
Apple Magic Mouse
Mini DisplayPort to VGA Adapter
Apple HDMI to HDMI
Software iLife 11, OS X, Pages

Mac mini siparişimi verdim.  Yönlendiren herkese teşekkürler.

Gevv'den formumuza Mobil uygulamalar adıyla ana başlık talep etmenin zamanı geldi.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Veli B.

Android konusunda bildiğimce/elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
IOS konusunda benimde niyetim var hatta bir an önce başlamam gerekiyor ama bende anlayabilmiş ve karar verebilmiş değilim. Windows üzerinde performanslı bir şekilde olursa çok güzel olur ama olmazsa MAC alırız artık.

Evet forumda bu konulara da girmek lazım artık. Android ve IOS( çok ömrü kalmadığını düşünsemde...) uygulamaları için bir bölüm lazım.

z

Katana hocam benim de gözlerim forumdaki ana başlıklarda mobil sistemler gibi bir başlık aradı, göremeyince de Gevv'e yazdım meğer "Gömülü işletim sistemleri" adıyla başlığımız zaten varmış.

MC_Skywalker

Z hocam mac mini'nin maliyeti ne oldu size.  Bu arada bootcamp ile Windows ta kurmak lazım zira Keil vb. uygulamalar sadece windows altında çalışmakta.

gumush

Bootcomp olmadan paralels desktop yada vmware ile windows kurulumu yada crossover ile windows kurmadan sadece o yaZilimda kurulabilir.
Hikmet Gumus  izmir

z

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 17 Haziran 2013, 21:45:31
Z hocam mac mini'nin maliyeti ne oldu size.  Bu arada bootcamp ile Windows ta kurmak lazım zira Keil vb. uygulamalar sadece windows altında çalışmakta.

Makineyi iphone uygulaması geliştirmek dışında internetten dosya indirme ve multimedia amaçlı kullanacağım. O yüzden keil vs düşünmüyorum.

Makine'nin fiyatı 1465 Euro. Fakat bana 1200 Euro'ya mal olacak.

teknikelektronikci

evet artik baslik acma zamani geldi, dediigm gibi bende basit uygulamalar vs yapabilyiorum ama fazlasi olursa süper olur bunuda gene picproje forumu sayesinde basarabiliriz =)

MC_Skywalker

Çizgi Tagem de Stanford IOS uygulama geliştirme videoları vardı.

evreno

z

Alıntı yapılan: teknikelektronikci - 18 Haziran 2013, 17:18:05
evet artik baslik acma zamani geldi, dediigm gibi bende basit uygulamalar vs yapabilyiorum ama fazlasi olursa süper olur bunuda gene picproje forumu sayesinde basarabiliriz =)

Bir kitap alıp en baştan takip etmek hiç içimden gelmiyor.

Aşağıdaki başlık altında;

https://www.picproje.org/index.php/board,187.0.html

MAC bilgisayara hangi toollar yüklenecek linkleri nedir yazıp ardından da çok çok basit bir uygulamanın nasıl yapılacağını mümkünse resimli olarak anlatabilirmisin?

MC_Skywalker

Tüm detaylar burada. https://developer.apple.com/devcenter/ios/index.action

ID sorasa iPhone/iPad için almış olduğunuz ID kullanabilirsiniz

z

Tek bir buton ve textbox dan oluşan basit bir örneğiniz yokmu?