Simetrik güç kaynağı arıyorum

Başlatan fractal, 07 Kasım 2012, 10:55:03

fractal

+15vdc----3A
-15vdc-----0.5A
24vdc------3A

en az akımlarını belirtiğim çıkışları verecek ac/dc güç kaynağı arıyorum.ama bulamadım.4 çıkışlı var ama onun 5vdc den kullanmasan bile en az 2.5A çekmem gerekiyormuş.
+15-gnd-15 kaynak ayrıda olabilir..

elinde böyle bir güç kaynağı olan yada nerden bulabileceğimi bilen varmı?yada nasıl yapabilirim?igbt sürmede kullanıcam ...
Restantum cogniscutur Quantum deligutur

polleme

Böyle bir kaynağı hazır bulmanız çok zor, bulsanız bile pahalı olur. Kendinizin yapması daha mantıklı olur gibi geliyor. +24V ve +15V için LM338, -15V için LM337 kullanabilirsiniz.

fractal

kendi yaptığım bunlar kadar güvenilir ve kaliteli olurmu bilemiyorum.sadece 24vdc tarafı hazır olsa diğer çıkışları regülatörler ile elde etsem bir sorun çıkarmı acaba...

OG

LM338,  LM337
Kaya gibi sağlam, ancak akım puls halinde ise ekstra önlem ister.
Ayrıca patatesleri piyasada bol, ona dikkat.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Trance55

size  bir  oneride bulunacam  google ' da sunu aratin  5v  5 amper diye  30v 10 a diye datasheetler cikacak karsiniz  burada  yapacaginiz filtre  tarzlari  kondansatorlu olmuyacak sok bobin veya Pi tipi  takviye  akimli(mosfet  fet guc  transistorleriyle akimi buyutebileceksiniz) riplenme  felan olucak onuda  kondansatorle kapatacaksiniz  yada  olmadi smps  mantigiyle  yapabilirsiniz diger bir  mantikda bu  gerilimden kisarsiniz akimi artirsiniz oyle bir  yaklasimla  tasarlayabilirsiniz. sabit  gerilim ustunden ama

fractal

MEAN WELL NET-75C bunu deneyebilirim ama.bunda 5vdc çıkış var fazladan.neden illa tüm çkışları kullanmamız gerekyor mantığı ne anlamadım.

mozkan87

Alıntı yapılan: fractal - 08 Kasım 2012, 14:34:07
MEAN WELL NET-75C bunu deneyebilirim ama.bunda 5vdc çıkış var fazladan.neden illa tüm çkışları kullanmamız gerekyor mantığı ne anlamadım.

Bu durumun sebebi güç kaynakları tasarlanırken feedback'in sadece bir çıkıştan alınması. Aynı durum bilgisayar güç kaynaklarındada mevcut.

fractal

bu çıkıştan en az ne kadar akım çekmem gerekir?bir led bağlasam olmazmı..

OG

Alıntı yapılan: fractal - 08 Kasım 2012, 14:34:07
Hayır öyle bir şart yok.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

fractal

manuelinde rated current kısmındaki değerleri söylemişler sanırım bana.örneğin 4 çıkışlı bir kaynakta 5vdc 2.5----20a  24vdc 0----10A  15vdc 0.2---5A
ve -15vdc 0.2---1.6A yazıyor.sanırım buna dayanarak 5vdc kullanmasam bile 2.5 amper çekilcek diyorlar...burda herbir çıkış için farklı değilmi feedbackler?