Keil neden kendiliğinden Debug modundan çıkar

Başlatan z, 10 Kasım 2012, 21:37:23

z

Keil, debug modunda iken (o anda CPU kodları koşuyor yada bekliyor olsun) kendiliğinden Debug modundan çıkıp program yazıp derleme yaptığımız moda geçiyor.

Bu durumda tekrardan debug moduna geçmek istediğimde JTAG cihazıma hata veriyor. Debug moduna geçmek için öncelikle JTAG kartımın ve ARM işlemcili kartımın enerjisini kesip tekrar vermem gerekiyor.

Ortamda harmonik çok fazla. JTAG kartının bundan etkilenip Keil'in Debug modundan çıkmasına neden olduğunu sanıyorum.

Eğer böyle ise iyi bir JTAG kartı almam gerekecek. Uygulamamda 25v da her biri 3A lik 4 adet endüktif yük sinusel Pwm sürülüyor. Oluşan harmonikler PC ekranında bile gri kuşakların oluşumuna neden oluyor.

Harmonikleri zayıflatıp ardından çalışmaya devam etmektense bu tür ortamlara daha dayanıklı JTAG kartı ile çalışmaya devam etmek arge açısından daha mantıklı geliyor.

Sorunun JTAG kartından kaynaklandığını düşünüyorum. ARM işlemciye kodları yükledikten sonra uygulama kartım sorunsuz çalışıyor.

Benzer sorun yaşayan varmı?  Bu tip gürültülü çalışma yapanlar varsa kullandıkları JTAG kartını bilmek isterim.

Aynı uygulamayı başka işlemcilerle de yapmıştım ve onlarda bu tip sorunlar yaşamamıştım.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Klein

Jtag mı? göçüyor? USB mi?
Bence usb bağlantısı kesiliyor.  ST de yaşamadım ama Renesas'ın debuggerinde sıkça yaşadım.
İzole USB ile denemekte fayda var.

z

Dediğinde olabilir hocam. JTAG powerını kesmek için USB kabloyu söküp takıyorum.
Fakat USB kilitlense Keil neden Debug moddan çıkar?

Edit: Keil, JTAG ile usb den konuşuyor tabiki.

Klein

Debug moddayke , Debug esnasında USB kablosunu sökünce debug modundan çıkıyor mu?

z

Debug modunda beklerken usb kablosunu sökersem bir şey olmuyor debug modunda kalıyor.

Debug modunda kodları run edersem herhangi bir zamanda usb kablosunu sökersem 1 sn kadar zaman içinde debug moddan çıkılıyor.

mesaj birleştirme:: 11 Kasım 2012, 03:20:29

http://electronicsshop.dk/?id=1038

Çoktandır istiyordum almanın vakti geldi galiba.