Datasheet vs. Sunum Hazırlamak İçin Grafik Tasarım Programı

Başlatan camby, 20 Kasım 2012, 10:11:02

camby

Datasheet, ürün tanıtımları, sunum vs.. gibi ve konularda grafik görsel hazırlamak için basit çabucak iş gören kullandığınız/bildiğiniz program var mıdır ?

Kodları yazıp devreyi çizerken güzel ancak döküman hazırlarken çok daralıyorum.

Paint de biyere kadar...

Erol YILMAZ

mcn

www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

Mucit23

Yahu paint ile çizim yapılırmı hiç. Vicdan azabı resmen  ;D
corel draw kullan.

The Gariban

Sadece sunum işi için Microsoft Office ile beraber gelen  Power Point dir
Neler yapabilirsiniz:
Microsoft PowerPoint 2007 Effects Tutorial
Corel Draw ise datasheet hazırlamak için de kullanılabilir.Ayrıca Corel Drawında Adobe un da sunum yapmak için yazılımı var ancak en basit ,hızlı ve en meşhur olanı Powerpoint tir.

camby

Alıntı yapılan: Mucit23 - 20 Kasım 2012, 10:38:13
Yahu paint ile çizim yapılırmı hiç. Vicdan azabı resmen  ;D
corel draw kullan.
Ne eziyet çekiyorum belli değil , Proteusta grafikler oluşturdum , paintte orasını burasını düzenliyorum.

Corel indiriyorum..

gevv

pdf çeviriciler sayesinde  her şekilde yapılır 

hatta  wordpress ilede yapılır :) kod renklendirme resim boyutlandırma vb. hepsini wp üzerinde yapıp yazdırırdım ....  görsel olsun yazı olsun resim web sayfası hepsi yazdırılabiliyor yazdırırkende pdf programını kullanırsınız olur biter

The Gariban

Alıntı yapılan: gevv - 20 Kasım 2012, 12:09:27
pdf çeviriciler sayesinde  her şekilde yapılır 

hatta  wordpress ilede yapılır :) kod renklendirme resim boyutlandırma vb. hepsini wp üzerinde yapıp yazdırırdım ....  görsel olsun yazı olsun resim web sayfası hepsi yazdırılabiliyor yazdırırkende pdf programını kullanırsınız lr biter
Evet aynen hatta Acrobat Reader Proffesionally ile bir klasördeki jpg leri istediğiniz sıra ile alabilir,yada küçük pdf leri bir araya getirip istediğiniz şekilde sıralayıp 10-15 saniyede tek  bir pdf de yapabilirsiniz.
Ayrıca office in son sürümünde word belgesini pdf olarak kaydet seçeneğide vardı sanırım.